Browsing Tag

Frenkie De Jong

Transferimi i De Jong në Francë, zbulohet kush e bindi

Frenki De Jong është një nga emrat më të kërkuar në merkato. 21-vjeçari i Ajaksit u përfol për një kalim tek ekipi i Barcelonës, por e ardhmja e tij është tjetërkund. Siç raporton holandezja “De Teleegraf, Ajaksi ka arritur akordin me PSG…

Mbyllet telenovela “De Jong”, Barça tronditet në fund

Frenki De Jong duket se më në fund e ka vendosur të ardhmen e tij. Ditët e fundit ishte thënë që çdo gjë ishte mbyllur dhe holandezi do të transferohej drejt Barcelonës, por tashmë duket se gjithçka ka marrë një rrjedhë tjetër. Siç…

De Jong zgjedh klubin e ri, zbulohen detajet e marrëveshjes

Frenki De Jong do të largohet nga Ajaksi. Mesfushori i talentuar holandez ka arritur akordin me Barcelonën dhe pritet vetëm firma në kontratë. “El Mundo Deportivo” raporton se katalanasit kanë arritur marrëveshjen me Ajaksin, që do të…