Ajaksi gjen pasuesin e De Jong, gati 12 milionë euro për talentin rumun

Frenki De Jong do të jetë një lojtar i Barcelonës duke nisur që nga sezoni i ardhshëm, me Ajaksin që do të përfitojë plot 75 milionë euro nga shitja e lojtarit. Tashmë, drejtuesit holandezë, kanë nisur kërkimet për zëvendësuesin e 21-vjeçarit dhe me sa duket e kanë gjetur kandidatin potencial.

Bëhet fjalë për talentin e Standard Liezhit, Razvan Marin. Rumuni ka mahnitur me paraqitjet e tij në Belgjikë dhe duket se pëlqehet shumë nga drejtori sportiv i Ajaksit, Mark Ovenmars. Gjiganti holandez do të ofrojë plot 12 milionë euro për Standardin, që pritet të mos e refuzojë një ofertë të tillë.

Razvan Marin është aktivizuar më parë tek ekipi i Vitorulit, deri sa në vitin 2017 kaloi në kampionatin belg për diçka më shumë se 2 milionë euro. Aktualisht, në këtë sezon, 22-vjeçari numëron 5 gola në kampionat me fanellën e Standardit, pas 28 ndeshjesh të luajtura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online