Browsing Tag

Francesco Totti

Largimi dhe akuzat e Totit, Reagon Roma: Ja çfarë i ofruam

Françesko Toti njoftoi ditën e sotme largimin nga klubi i Romës pas plot 30 vitesh. Legjenda e verdhekuqve nuk i kurseu kritikat për drejtuesit amerikan të klubit, duke akuzuar ata për mospërfillje ndaj figurave që kanë shkruar histori për…

Legjenda nis karrierën e re, Roma rikthen kapitenin

Largimi i Daniele De Rosit ka sjellë acarimin e tifozëve të Romës. Ofendimet për presidentin Palota nuk kanë fund, ndërsa atmosfera është shumë e keqe. Për të qetësuar sadopak revoltën e tyre, kreu i klubit ka marrë një vendim. Xhejms…

Mbështetje kapitenësh, Panuçi gjithnjë e më afër Romës

Kristian Panuçi vazhdon të mbetet një nga emrat kryesorë për stolin e Romës. Eusebio Di Françeskos i duhen dy fitore në ndeshjet kundër Sasuolos në shtëpi dhe Parmës në transfertë, në mënyrë që aventura e tij në stolin verdhekuq të vazhdojë…