“Dikush ëndërron ende, Toti ka marrë një ofertë të pabesueshme nga Anglia!”

0

Marko Borrielo është një nga miqtë më të mirë të Françesko Totit. Të dy kanë luajtur bashkë te Roma, ndërsa ditët e fundit kanë kaluar pushimet në Spanjë.

Ish-sulmuesi italian ka folur për “Sky Sport” në lidhje me Françesko Totin, duke zbuluar një detaj pothuajse të pabesueshëm.

Një “romantik” nga Anglia nuk e ka pranuar ende faktin që 43-vjeçari (i mbush në fund të shtatorit) është tërhequr nga futbolli, saktësisht dy vite më parë. Emri nuk zbulohet, por drejtuesi i një klubi i ka bërë një ofertë surprizuese legjendës italiane.

Françesko është shumë i qartë dhe e di atë që dëshiron. Ndihet pak keq për mënyrën se si e trajtuan te Roma, por keq ndihen të gjithë tifozët e futbollit. Kështu është jeta dhe ai e di se duhet të përveshë mëngët për t’ia rinisur një aventure të re. Unë di se një drejtues i një klubi anglez i ka propozuar të rikthehet të luajë. Lids Junajtid? Nuk e di… “, përfundon Marko Borrielo.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.