Browsing Tag

Flamengo

Ofertë surprizë, Baloteli sërish kuqezi?

Mario Baloteli ka marrë një ofertë surprizë dhe mund të rikthehet të veshë fanellën kuqezi pas eksperiencave me Milanin dhe Nicën. Sulmuesi italian mbylli sezonin me Marsejën dhe tani është një lojtar i lirë. Parma, Breshia dhe Verona po…

Milani nuk mbahet, blerja e radhës mbërrin në Malpensa

Milani ka nisur të lëvizë fuqishëm në merkato. Kuqezonjtë kanë arritur marrëveshjen me Flamengon për të transferuar qendërmbrojtësin Leo Duarte. Braziliani është një nga më të mirët në kampinatin e vendit të tij. 23-vjeçari është…

E kryer | Milani siguron transferimin e yllit brazilian

Pas suksesit me ardhjen e Lukas Paketas, Milani ka arritur marrëveshjen për transferimin e një tjetër talenti seleçao. Kuqezinjtë janë pranë mbylljes së transferimit të Leo Duarte. Talenti aktivizohet me Flamengon. Italianët do të paguajnë…

Filipe Luis i jep fund pritjes, konfirmon skuadrën e re

Filipe Luis vendosi t’i japë fund 14 vite qëndrim në Europë. Negociatat për rinovim me Atletikon nuk rezultuan të frytshme, ndërsa Barcelona u tërhoq në momentin e fundit, duke e shtyrë 33-vjeçarin që këto vite të fundit të karrierës së tij…

Nuk bindi në Romë, talenti brazilian rikthehet në atdhe

Gerson erdhi në vitin 2016 te Roma si një prej talenteve më të mëdhenj të kampionatit brazilian. Megjithatë, lojtari nuk arriti kurrë të lërë gjurmë dhe Serie A u shndërrua në një “mal” të madh për t’u ngjitur. Kështu, 22-vjeçari ka…

FOTO | E konfirmuar, talenti brazilian tani lojtar i Juventusit

Juventusi duket se ka bërë një goditje të zgjuar në merkato. Ishte përfolur prej kohësh që bardhezinjtë kanë marrë talentin e Flamengos, Uesli dhe tashmë duket se gjithçka është konfirmuar. Ka qenë vetë 19-vjeçari, i cili me një foto të…

Zyrtarizime bomberash, prezantohen Gabigol dhe Gabiadini

Tashmë është zyrtare dhe Gabriel Barbosa, i njohur ndryshe si Gabigol, do të jetë një lojtar i Flamengos. Sulmuesi i Interit ka kaluar në formë huazimi deri në fund të këtij sezoni, ndërsa klubi i ri do t’i paguajë rrogën prej 2.3 milionë…

Ikardi drejt Londrës, ofertë joshëse për Gabigol

Merkatoja e janarit është në prag dhe lëvizjet e ndryshme nëpër klube kanë nisur të bëhen që tani. Tek Interi kryefjala e këtyre ditëve ka qenë padyshim rinovimi i Mauro Ikardit, që për momentin nuk ka pasur asgjë konkrete. Nga ky fakt…

Flamengo mesazh prekës Paketës: Shko dhe pushto botën tani!

Lukas Paketa është një nga transferimet e para që u zyrtarizua edhe pse nuk ishim në një kohë merkatoje. Klubi i Milanit arriti akordin me Flamengon dhe lojtarin gjithashtu dhe duke nisur nga janari, 21-vjeçari do të jetë zyrtarisht pjesë e…

Detyra e fundit dhe Milani, Paketa flet për herë të parë

Zyrtarizimi nuk ka ardhur akoma, por Lukas Paketa do të transferohet te Milani në janar për shumën e 35 milionë eurove. Talenti brazilian po kalon një formë të shkëlqyer me Flamengon dhe ka shënuar deri më tani 10 gola në 26 ndeshje të…

Paketa te Reali? Kjo deklaratë qetëson milanistët!

Lukas Paketa do të jetë i Milanit. Nëse ndokush kishte dyshime apo frikë se Reali i Madridit do arrinte t’ua merrte kuqezinjve, duhet të qetësohet. Drejtori i Përgjithshëm i Flamengos, Bruno Spindel, ka folur për “Coluna do Flamengo”.…

Reali i Madridit “fut hundët”, shqetësohen te Milani

Real Madrid po tenton t’i bëjë një surprizë të hidhur Milanit. Në mes është Lukas Paketa, talenti 21-vjeçar i Flamengos, për të cilin kuqezinjtë kanë arritur akordin për blerjen e tij. Italianët do të paguajnë 35 milionë euro, ndërsa ka…

VIDEO | Ambulanca pëson defekt, lojtarët i futen punës

Një ngjarje mjaft e pazakontë ka ndodhur në futbollin brazilian. Në takimin midis Vasko De Gamës dhe Flamengos u desh ndërhyrja e ambulancës për të transportuar në spital një lojtar, i cili mbeti pa ndjenja pas një kontakti të fortë fizik.…

Video | Risi braziliane, Samba dhe nxehje njëkohësisht

Futbolli dhe kërcimi Samba janë dy ndër pasuritë kombëtare të Brazilit. Mesa duket përgatitësi teknik i klubit gjigant të Flamengos ka shpikur një nxehmje që inkorporon lëvizjet e Sambës. Në përgatitjen para ndeshjes midis Flamengos dhe…