Zyrtarizohet gjithçka, një “princ” zbarkon në Firence

0

Kevin Prins Boateng është zyrtarisht një lojtar i Fiorentinës. Ganezi ka kryer gjatë ditës së sotme kontrollet mjekësore dhe më pas ka ardhur firma mbi kontratë. 2-vjeçare është kontrata me klubin nga Firence, ndërsa 32-vjeçari është entuziast për aventurën e re.

Mesfushori ofensiv u huazua nga Sasuolo te Barcelona në janar, por ai nuk arriti të lërë gjurmë në Katalunjë. Vetëm katër ndeshje zhvilloi Boateng me Barçën, ekip me të cilin festoi fitimin e titullit kampion.

Ky është klubi i tretë për lojtarin afrikan në kampionatin italian. Boa është aktivizuar më parë me Milanin, aty ku kaloi vitet më të bukura në karrierë dhe Sasuolon, ndërsa tani do të tentojë të lërë gjurmë me Fiorentinën e Montelës.

 

View this post on Instagram

 

?? BOATENG E’ UN CALCIATORE VIOLA ACF Fiorentina comunica di aver acquistato, a titolo definitivo, i diritti alle prestazioni sportive del calciatore Kevin Prince Boateng dall’U.S. Sassuolo Calcio. Boateng è nato a Berlino il 6 marzo del 1987. In carriera ha indossato, tra le altre, le maglie di Milan, Schalke 04, Las Palmas, Eintracht Francoforte e, da gennaio 2019, ha giocato nel Barcellona, oltre a vantare 14 presenze con la Nazionale del Ghana con la quale ha realizzato 2 reti. Il calciatore tedesco, in carriera, ha vinto 1 Campionato italiano, 1 Supercoppa italiana, 1 Coppa di Germania e 1 Campionato spagnolo. | ?? Boateng completes Fiorentina move ACF Fiorentina is delighted to announce the acquisition of Kevin-Prince Boateng on a permanent deal from U.S. Sassuolo Calcio. Born in Berlin on 6 March 1987, Boateng has vast international experience having played in Germany, England, Italy and Spain for the likes of Hertha Berlin, Tottenham, Borussia Dortmund, Portsmouth, AC Milan, Schalke 04, Las Palmas, Eintracht Frankfurt and Sassuolo. He spent the second half of last season on loan at Barcelona. Kevin has 14 caps and two goals for Ghana. During his career he has won the League Cup, Serie A, the Italian Super Cup, the German Cup and the Spanish Liga. #ForzaViola

A post shared by ACF Fiorentina (@acffiorentina) on

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online