Komiso përgatit dhuratën e parë, një emër i madh për Fiorentinën

0

Roko Komiso është gati t’iu dhurojë një surprizë të bukur tifozëve të Fiorentinës. Objektivi i madh i klubit vjollcë është Daniele De Rosi. 35-vjeçari u largua pas një jetë me Romën dhe po mendohet për të ardhmen.

Ofertat nuk mungojnë, por mesfushori i njohur nuk dëshiron të nxitohet. Përveç Fiorentinës, De Rosi pëlqehet edhe nga Milani e Bolonja.

Raportet fantastike të ish-kapitenit me Vinçenco Montelën dhe Daniele Praden, trajnerin dhe drejtorin sportiv të Fiorentinës e bëjnë favoritë klubin e Komisos për të nënshkruar me De Rosin.

Edhe vetë lojtari tundohet nga një eksperiencë në Firence, kështu që palët mund të arrijnë shumë shpejt një marrëveshjes mes tyre.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.