Browsing Tag

Fanatics

Bileta me limit për Fanatics, shitja bëhet në Tiranë

Tirana e ka jetike përballjen e radhës me Laçin dhe në këtë sfidë nuk do të mungojnë as ultrasit bardheblu. Ata kanë njoftuar praninë e tyre prej ditësh, ndërkohë që klubi i Laçit ka vënë në dispozicion të tyre 125 bileta, aq sa është…

Shpërthejnë Fanatics: Po e rrëzoni Tiranën, zhdukuni!

Tirana do të luajë ndeshjen vendimtare ndaj Kastriotit me dyer të mbyllura. Klubi vendosi të mos shlyente dënimin duke mos paguar gjobën prej 5 milionë lekësh (të vjetra). Ky vendim nuk është pritur mirë nga tifozët, sidomos nga grupimi…

Ngacmime dhe respekt, koreografi që veç derbi i dhuron

Nuk kishte si të mungonte spektakli në derbin e kryeqytetit. Tifozeritë e të dyjave skuadrave kanë shpalosur në fillim të takimit koreografitë speciale që kishin parapërgatitur për këtë ndeshje, që për ta është më e rëndësishmja e sezonit.…

Ironi dhe ngacmime, Fanatics ndezin derbin

Tifogrupi i njohur në mbështetje të klubit të Tiranës, “Tirona Fanatics”,  ka njoftuar me anë të një postimi në “Facebook” se nuk do të udhëtojnë drejt transfertës së Korçës këtë fundjavë. Kjo ndodh për shkak të dënimit që ka marrë fusha…

Paralajmërimi i fundit, Fanatics mesazh të qartë Tiranës

Tirana e ka nisur keq kampionatin. Një pikë në tre ndeshje i ka bërë me hije tifozët, që nuk duan të përjetojnë një tjetër sezon si ai i para dy viteve në Superiore. Pas ndeshjes me Kukësin pati akuza për të gjithë, ndërkohë që para…

Tirana nis abonimet, “Fanatics” reagojnë ashpër

Prej këtij sezoni, Tirana do të aplikojë edhe abonimin në stadium, fushatë që do të nisë pas pak ditësh dhe do të ofrojë çmime mjaft të favorshme për abonimet vjetore në “Selman Stërmasi”. Megjithatë, lajmi i fundit nuk është pritur mirë…

Fanatics feston ditëlindjen, e uron edhe Tirana

Grupimi i famshëm i tifozëve të Tiranës, “Tirona Fanatics”, mbush sot 12 vjeç. I krijuar në vitin 2006, Fanatics ka pushtuar skenën e tifogrupeve në Shqipëri, duke pasur një numër të madh anëtarësh, një organizim perfekt dhe një prani të…

Fanatics bën bilancin e vitit: Tirana humbi identitetin!

Tifogrupi i njohur i Tiranës, “Tirona Fanatics”, po mbyll një vit pplot probleme, polemika, akuza, ndarje me drejtuesit e klubit dhe konflikte me policinë. Festë asnjëherë, nuk ishte viti i duhur për të festuar. Pritej faktit se u festua…

Fundjava ndryshe, Fanatics kthehen në stadium

E kishin paralajmëruar prej ditësh dhe tashmë është realitet: Tirona Fanatics do të kthehet në stadium nesër në mbrëmje. Tirana do të presë Ilirinë në orën 18.00 në “Selman Stërmasi” dhe pas një kohe të gjatë Tirana do të ketë edhe tifozët…

“Fanatics”, 4 kërkesa Bashkisë

Pas protestës së djeshme para Bashkisë, sot “Tirona Fanatics” ka dalë me një seri kërkesash drejtuar Bashkisë dhe kryebashkiakut Erjon Veliaj. Grupimi ultras kërkon mbledhje urgjente të asamblesë aksionere, largim të Refik Halilit, shtim…

“Fanatics” pushtojnë sheshin, protestë para bashkisë

Ashtu si kishin paralajmëruar, “Fanatics” kanë zhvilluar sot protestën e madhe para bashkisë Tiranë, ku natyrisht synim madhor kanë aktivizimin e bashkisë si aksionere e minorancës për të marrë masa kundër Refik Halilit. Këngë dhe…

“Fanatics” rikthehen në stadium për Tiranën

E kishin braktisur prej muajsh, pas marrëveshjes që i lejoi Partizanit të përdorte stadiumin “Selman Stërmasi”, por grupimi ultras “Tirona Fanatics” do të kthehet më në fund në stadium. Me një njoftim në faqen e vet, ky grupim ka lajmëruar…