Browsing Tag

Dybala

Totenhemi tenton Dibalën, por oferta është qesharake

Paolo Dibala ka përjetuar një ndër sezonet më zhgënjyese të karrierës së tij, teksa shënoi vetëm 5 gola në 30 takimet e tij gjatë sezonit që lamë pas të Serie A. Kjo paraqitje e dobët e lojtarit ka ndikuar dhe në vlerën e kartonit të…

Juventusi e ka nxjerrë në shitje, Dibala refuzon Interin

Paolo Dibala duket se e ka mbyllur aventurën e tij me fanellën e Juventusit. Sulmuesi argjentinas u zëvendësua vetëm pas 45 minutash në takimin kundër Ajaksit në Champions League, çka tregoi qartë se nuk bën pjesë në planet e Alegrit dhe e…

Dibala “hap krahun”, edhe Ken ka shënuar më shumë se ai

Moise Ken është talenti për të cilin po flitet më shumë në Itali dhe sulmuesi po vazhdon të bëjë paraqitje të shkëlqyer me fanellën e Juventusit. Në humbjen e sotme kundër SPAL-it 2-1, sulmuesi italian shënoi golin e vetëm për “Zonjën”, që…

Dibala nuk ndihet i lumtur, Juvja i “shpreh” dashurinë

E ardhmja e Paulo Dibalas te Juventusi ka kohë që është në dyshim. Media të ndryshme e lidhin “La Joya” me gjigantë të ndryshëm të Europës. Sipas raportimeve të fundit në Itali të gjitha këto janë gënjeshtra dhe Juventusi nuk dëshiron ta…

Dibala, Atletiko dhe Ikardi, Alegri “skanon” Juventusin

Masimiliano Alegri u shpreh shumë i kënaqur me paraqiten e skuadrës së tij në fitoren 3 – 0 ndaj Frozinones. Në intervisitën e bërë pas ndeshjes për “Sky Sports”, tekniku livornez foli për rikthimin e Poalo Dibalës te goli pas tre muajsh…

Alegri: Atletiko? Futbolli nuk është Playstation!

Paolo Dibala nuk është më i paprekshëm te Juventusi dhe ky sezon e ka parë yllin argjentinas të ulet shpeshherë në pankinë. Ardhja e Kristiano Ronaldos ka ulur mundësinë e aktivizimit për sulmuesit e tjerë dhe një nga të “sakrifikuarit” e…

VIDEO | Ikardi e Dibala udhëheqin Argjentinën, Vidal Kilin

Argjentina e ka fituar edhe miqësoren e dytë kundër Meksikës dhe këtë e ka bërë duke shënuar dy herë në portën kundërshtare. Vendosën Ikardi dhe Dibala, me këtë të fundit që shënoi golin e parë me fanellën e Argjentinës. Sulmuesi i…

Dibala: Ronaldo më ka befasuar, nuk e kam ofenduar Murinjon

Sigurisht që pas mbërritjes së Kristiano Ronaldos më Torino u zvogëluan hapësirat për Paolo Dibalën, por dhe vëmendja është te portugezi. Gjithsesi, Dibala po tregon se është i rëndësishëm për bardhezinjtë si në kampionat ashtu dhe në…

Dibala “show”, Guardiola dhe Siti i falen David Silvës

Janë mbyllur dy sfidat e para të “UEFA Champions League”, të vlefshme për javën e dytë të fazës së grupeve. Juventus dhe Siti arritën fitore në ndeshjet respektive ndaj Jang Bojs dhe Hofenhaim. Bardhezinjtë arritën një sukses 3-0, me 3 gola…

Juve pa Ronaldon, mundësia e Dibalas dhe Manxhukiçit

Juventus është një nga skuadrat më tumira në Europë për momentin, pasi ka 8 fitore radhazi mes kampionati dhe Championsit. Bardhezinjtë kanë pa diskutim objektiv titullin kampion në Seria A, por mbi të gjitha duna triumfin e munguar në…

Qetësohet Alegri, një “armë” më shumë ndaj Valencias

Pas ka bërë gjithçka mirë në katër javët e para në Seria A, Juventusi po përgatitet për ndeshjen e parë në Champions League. Ditën e djeshme u njoftua se Paolo Dibala rrezikon që të humbasë ndeshjen me Valencian, por sot ka dalë përgjigja…

Dibala, fiksimi i ri i Murinjos

Në verë Mançester Junajtid tentoi me të gjitha mënyrat të bindte Atletikon e Madridit të lëshonte francezin Antuan Grizman, por përgjigja e klubit spanjoll ishte negative, edhe për faktin se nuk lejohej nga FIFA të blinte lojtarë deri këtë…

Zgjohet “bisha” Dibala, Juve nuk i ndahet Napolit

Napoli fitoi dje, Juventusi i është përgjigjur sot me një fitore 3-1 në Verona, në një sfidë të lehtë në letër, por u ndërlikua nga bardhezinjtë. Që në fillim gol, sepse Higuain në minutën e gjashtë goditi traversën dhe në zonë Matuidi u…

Ilaçi i Juves është Seria A, Dibala shpartallon Sasuolon

Tashmë është bërë rutinë: sa herë Juventusi bën figurë të keqe në Champions League, 3-4 ditë më vonë fiton bindshëm në Serinë A dhe mediat ndryshojnë pllakë, duke nisur nga elozhet. Sot Juve fitoi 3-1 ndaj Sasuolos pa u lodhur shumë,…

Dibala në ankand, Reali tundon Juven

Një spekulim mediatik, apo një seri e re e El Clasicos? Mundo Deportivo është e bindur për të dytën, sepse raporton se Reali është futur fuqishëm në garë për objektivin e Barcelonës, argjentinasin Dibala. Juventusi kërkon kroatin Mateo…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online