Ilaçi i Juves është Seria A, Dibala shpartallon Sasuolon

0

Tashmë është bërë rutinë: sa herë Juventusi bën figurë të keqe në Champions League, 3-4 ditë më vonë fiton bindshëm në Serinë A dhe mediat ndryshojnë pllakë, duke nisur nga elozhet.

Sot Juve fitoi 3-1 ndaj Sasuolos pa u lodhur shumë, falë tre golave të Paulo Dibalas, perfekt në Mapei Stadium. Sasuolo nuk është ai i sezoneve të shkuar dhe nuk bëri ndonjë rezistencë të madhe, edhe pse shkurtoi përkohësisht në 2-1.

Juve kthehet i pari, me pikë të barabarta me Interin, ndërsa Seria A mbetet “pronë private”, sepse edhe këtë sezon duket favoriti i madh për titull.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online