Browsing Tag

Dani Alves

Zyrtare: Dani Alvesh gjen ekip, kthehet në shtëpi

Dani Alvesh më në fund ka gjetur ekip, pas disa javësh pritjeje e diskutimesh, aq sa edhe në Instagram postoi një mesazh ku kërkonte punë. Ylli brazilian, tashmë 36 vjeç, ka vendosur të kthehet në shtëpi, sepse ka firmosur kontratë…

Të gjithë duan Dani Alvesh, projektohet kalimi në Premier

Dani Alvesh është një lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me PSG-në. Braziliani udhëhoqi kombëtaren e tij si kapiten në fitimin e Kupës së Amerikës dhe tani është në kërkim të një aventure të re në karrierë. Lista e klubeve të…

“Kur isha te Barça, Mesi s’më linte të luaja”

Të kesh një lojtar të madh në skuadër është një privilegj i madh, por edhe një telash më shumë. Lojtarë si Mesi apo Ronaldo kanë nevojë për mbështetjen e gjithë skuadrës. Janë ata që e marrin peshën më të madhe, por i gjithë ekipi do të…

Alvesh i kthehet Mesit: Je miku im, por ki respekt

Në momentin që flet një njeri si Lionel Mesi aq ashpër e gjithë bota gumëzhin nga diskutimet. Mesi lëshoi akuza për korrupsion ndaj Brazilit dhe CONMEBOL, pas atij kartoni të kuq që mori në ndeshjen e vlefshme për vendet tre dhe katër të…

Ofertë intriguese para finales, Dani Alvesh drejt Serie A?

Dani Alvesh është një lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me PSG-në. Braziliani po udhëheq kombëtaren e tij si kapiten në fitimin e Kupës së Amerikës. Finalja e madhe kundër Perusë zhvillohet të dielën, pra 22:00. 36-vjeçari…

Vendimi final i PSG-së, merr fund bashkëpunimi me mbrojtësin

Tani është zyrtare. PSG dhe Dani Alvesh nuk do të vazhdojnë bashkëpunimin midis tyre. Kontrata e brazilianit me kampionët e Francës përfundon ditën e fundit të këtij muaji dhe mbrojtësit të majtë do i duhet të gjejë një ekip të ri tashmë.…

Plas te Brazili, Nejmarit i hiqet shiriti i kapitenit!

Brazili po përgatitet për “Copa America”, e cila starton në 14 qershor, teksa prej disa ditësh trajneri Tite ka zyrtarizuar listën e të grumbulluarve. Gjatë prezantimit të listës, trajneri tha se Nejmar kishte bërë një gabim dhe se do të…

42 trofe në karrierë, mbrojtësi hyn në histori!

PSG festoi titullin një natë më parë, teksa u kurorëzua kampione e Francës për herë të tetë. Trofeu i gëzoi të gjithë, por në veçanti një nga lojtarët festoi më shumë. Ai ishte Dani Alvesh. Braziliani është tashmë lojtari më i suksesshëm…

Nejmar sherr me PSG, arsyeja është Dani Alvesh!

Nuk ka kurrë qetësi te PSG, klub ndër më të pasurit në planet, gjë që krijon edhe tension, sepse nuk po arrihen objektivat e klubit në Europë, përtej dominimit në Francë. Në një kohë që mbetet temë dite lufta mes klubit dhe mesfushorit…

Ngec rinovimi i Bufonit, PSG ndryshon strategji

U përfol shumë për një rinovim edhe për dy vite të tjera të Xhixhi Bufon me PSG, por një gjë e tillë është komplikuar. Sipas raportimeve që vijnë nga Franca, drejtuesit e klubit kanë vendosur të ndryshojnë strategji për sezonin e ardhshëm.…

Dani Alvesh nuk ka të ngopur: Dua rinovim dhe Botërorin!

Dani Alvesh nuk mundi të ishte pjesë e Botërorit “Rusi 2018”. Mbrojtësi i PSG-së pësoi një dëmtim gju në muajin maj që i hoqi atij mundësinë e të qënit pjesë e kombëtares së “Seleçaos”. Mungesa e e tij u ndje shumë pasi as Danilo dhe as…

Alvesh sfidon vitet, te PSG-ja e kanë gati “dhuratën”

Dani Alvesh ishte ndër lojtarët më të mirë në fushë në fitoren e PSG-së ndaj Mançester Junajtid në mesjavë. Mbrojtësi brazilian vazhdon të sfidojë vitet duke luajtur në nivel elitar edhe pse për kam muaj do të mbushë 36 vjeç. Sipas së…

Askush si ai, Dani Alvesh hyn në historinë e PSG-së

Mesfusha është kthyer në një makth për skuadrën e PSG-së. Dëmtimi i Verratit dhe raporti i keq i klubit me Adrien Rabio kanë detyruar trajnerin Tomas Tuhel të bëjë disa eksperimentime të çuditshme. Në takimin e djeshëm dyshja e mesfushës…

Mesi rekord trofesh, Alveshi i kujton se është i pari…

Dani Alvesh njihet për natyrën e tij... le të themi të çuditshme. Mbrojtësi brazilian nuk është ndër ato futbollistë fjalëpak, por përkundrazi ka dhe momente kur del jashtë kontrollit.  Së fundmi 35-vjeçari ka bërë një postim në rrjetin…

Dani Alvesh nxjerr blof Nejmarin: Më bindi ai për PSG-në

Nejmar tha në konferencën për shtyp të prezantimit në Paris se PSG-në e zgjodhi për të provuar diçka të re dhe për stimuj të rinj, por sqaroi se vendimin final për transferimin e mori para pak ditësh, sepse kishte shumë dyshime e dilema.…

Dani Alvesh, akord me Guardiolën

Fitoi gjithçka te Barcelona duke pasur në drejtim një mjeshtër si Pep Guardiola, ndërsa tani Dani Alvesh bëhet gati të bashkohet sërish me trajnerin spanjoll, te Mançester Siti. Ndonëse 34 vjeç, Dani Alvesh e ka treguar sa vlen, me disa…

Dani Alvesh dhe letra e tij: Sekreti im!

Për www.theplayerstribune.com, Dani Alvesh ka shkruar një letër, ku flet për gjithçka: jeta e vet, Brazili, Barcelona, Champions League e shumë gjëra të tjera... "Unë do ta nis me një sekret. Në fakt, ju mund të mësoni disa sekrete në…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online