Postimi i Ronaldos në Instagram kap shifra rekord

0

Kristiano Ronaldo është padyshim futbollisti më i famshëm në rrjetet sociale dhe me diferencë të madhe nga ndjekësi më i afërt Nejmar, i cili ka 35 milionë ndjekës më pak se “CR7” në rrjetin social Instagram, ku portugezi është gjithashtu i treti për nga ndjekësit pas këngëtares Selena Gomez dhe modeles Kajli Xhener.

Postimi i “CR7”me të cilin ai njoftoi kalimin te klubi i Juventusit ka marrë mbi 11 milionë pëlqime në harkun e 24 orëve duke u bërë kështu postimi i shtatë më më shumë pëlqime në historinë e Instagramit. Futbollisti 33-vjeçar gjithashtu shiti 20000 bluza gjatë një ditë të vetme, një rekord kjo për një futbollist të Juventusit.

 

Forza Juve! #FinoAllaFine

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.