Perez flet mbi shitjen e Ronaldos: Morëm atë që deshëm, ofertat ishin të pakta

0

Florentino Perez ka thyer heshtjen duke folur për herë të parë në lidhje me largimet e trajneri Zinedin Zidan dhe kryegolashënuesit të “Los Blancos”, Kristiano Ronaldo. Në një intervistë për medien spanjolle “OK Diaro”, presidenti i Real Madrid u shpreh se çdo person ka të drejt të zgjedhë të ardhmen e tij.

“Kristiano Ronaldo dhe Zidan zgjodhën të largoheshin, pasi ndanin mendime të ndryshme nga ne për të ardhmen e tyre. Ronaldon mund vetëm ta falenderojmë për atë çfarë ka bërë për klubin tonë. Ai do të jetë gjithmonë në shtëpinë e tij këtu në Madrid”

“Është e vërtetë që Ronaldo kishte një klauzolë largimi prej 1 miliardë eurosh, por te Reali klauzolat nuk vendosen për t’u paguar. Ato janë me çmime aq të larta për të larguar blerësit e mundshëm. Ronaldo ishte transferta më e shtrenjtë e vitit. Mendoj se ishte një marrëveshje e mirë për klubin tonë, pasi morëm atë që kërkuam dhe asgjë më pak, ndërkohë që duhet thënë se ofertat për të nuk ishin të shumta”, përfundoi Perez.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.