Browsing Tag

CAS

CAS lë pa fjalë Skënderbeun, s’ka reagim zyrtar

CAS i dha një goditje të rëndë Skënderbeut, që duhet të vazhdojë të vuajë dënimin e UEFA-s me 10 vite përjashtim nga kompeticionet evropiane, si dhe të derdhë në arkat e qeverisë evropiane të futbollit 1 milion euro.  Një dënim revolucionar…

Dënimi nga KAS-i për Skënderbeun, reagon UEFA

Skënderbeu e humbi gjyqin në KAS dhe ekipi korçar është dënuar me 1 milionë euro gjobë, plus 10 vite jashtë kompeticioneve europiane, me akuzën për fiksim rezultati. Organi më i lartë i futbollit europian, UEFA, ka reaguar pas lënies në…

“UEFA vs Skënderbeu”, një gjyq larg… revolucionit

10 vite jashtë kupave të Europës dhe 1 milionë euro gjobë. Ky është dënimi që Skënderbeu ka marrë nga UEFA. Korçarët po e vuajnë atë, ndërkohë që çështja ende nuk është mbyllur dhe bardhekuqtë janë përballur me qeverinë e futbollit europian…

Takaj nis të veprojë, blindon portën me portierin e njohur

E ardhmja e Skënderbeut është në dorë të vendimit të “CAS”. Të gjithë në Korçë po presin datën 12 korrik, kur trupa gjyqësore në Lozanë të Zvicrës do të japë vendimin final të gjyqit midis klubit shqiptar dhe qeverisë së futbollit evropian,…

ZYRTARE: Skënderbeu jashtë Europe, vjen vendimi i ri

Skënderbeu pret vendimin e CAS dhe në Korçë ishin përgatitur të mësonin se çfarë do të ndodhte më 21 qershor. Kjo nuk do të ndodhë, pasi sot korçarët janë njoftuar se vendimi është shtyrë për t;u marrë me 12 korrik. Në njëfarë mënyrë…

Milan pranon përjashtimin nga Europa League, por me një kusht

Milan dhe UEFA janë të përfshirë prej disa muajsh në një betejë ligjore në gjykatën e arbitrazhit sportiv të Lozanës. Institucioni qeverisës i futbollit evropian kërkon ta dënojë klubin italian me dy vite përjashtim nga kompeticionet e…

Apelimi në CAS, Skënderbeu qartëson situatën

Skënderbeu i ka sytë nga CAS dhe klubi korçar për herë të parë ka dalë publikisht dhe ka njoftuar se vendimi do të merret me datë 21 qershor. Ky informacion ka qarkulluar në media prej kohësh, ndërkohë që vetë klubi korçar tashmë e ka…

FIFA e pezulloi, “CAS” i vjen në ndihmë Mino Raiolës

Mino Raiola pësoi një goditje të rëndë kur Federata Italiane e Futbollit kreu një ankesë në FIFA ndaj tij. Dy transferime të futbollistëve nën 16 vjeç i kushtuan shumë super agjentit, i cili u pezullua me tre muaj përjashtim nga aktivitetet…

Gjyqi në KAS, Skënderbeu del me komunikatë zyrtare

Skënderbeu ka publikuar një dokument të mbërritur nga KAS, ku bëhet publik fakti se çështja e klubit korçar është dëgjuar nga Këshilli i Arbitrave Sportiv në Lozanë dhe se një vendim për këtë çështje do të jepet në muajt e ardhshëm.…

Vendimi i KAS, çfarë optimizmi nga Orges Shehi!

10 vite pezullim nga kompeticionet evropiane dhe 1 milionë euro gjobë. Ky është dënimi i dhënë nga UEFA për Skënderbeun, ndërkohë që korçarët vijojnë betejën ligjore me qeverinë evropiane të futbollit. Nesër palët do të përballen në KAS,…

Partizani, objektivat dhe KAS-i: rrëfehet Orges Shehi

“Është një ndeshje që ka gjithçka brenda, kënaqësinë, emocionin dhe gjithçka që prodhon një përballje mes dy rivalëve që i kanë dhënë shumë futbollit shqiptar në vitet e fundit. Sa u përket problemeve në kampin e kuq, unë them se të gjithë…

Taipi, Bregu dhe… CAS, tani është një Skënderbe tjetër

Besimi në Korçë është i madh. Së pari për gjyqin në CAS me UEFA-n. Nëse vendoset në favor të korçarëve, miliona euro shkojnë në arkat e klubit. Ka shumë optimizëm dhe për këtë edhe ekipi ka marrë garanci, ndaj edhe kundër Kukësit u pa një…

Shpërthejnë tifozët, Skënderbeu publikon dokumentin

Skënderbeu dhe UEFA do të përballen mes tyre më 16 dhe 17 prill në CAS. Komentet e shumta të tifozëve kanë bërë që klubi të nxjerrë dokumentin që e fakton se seanca dëgjimore do të zhvillohet në datën e publikuar nga klubi. E gjithë…

Apelimi në KAS: Skënderbeu në ajër, të rejat e fundit

Skënderbeu ende po pret një vendim të KAS-it sa i takon dënimit të tyre nga UEFA, por deri më tani nuk ka asnjë përgjigje pas apelimit të bërë nga klubi korçar. Mendohej se do të kishte një seancë dëgjimore për çështjen e Skënderbeut, por…

Çështja Skënderbeu pezull, Adolfo Sormani në CAS nesër

Skënderbeu ka apeluar vendimin e UEFA-s, që i ka dënuar korçarët me 10 vite përjashtim nga kompeticionet evropiane dhe me 1 milion euro gjobë. Beteja në CAS ende nuk është zhvilluar dhe nuk dihet se kur do të ndodhë diçka e tillë. Në…

Levante nuk dorëzohet, çon Barcelonën në “CAS”

Aktivizimi i mbrojtësit Çumi nga ana e Barcelonës në ndeshjen e Kupës së Mbretit ndaj Levantes, shkaktoi një polemikë në futbollin spanjoll, pasi lojtari ishte i pezulluar për shkak të grumbullimit të kartonëve. Megjithatë, katalanasit…

Milani nuk dorëzohet, apelon në CAS me objektiv të qartë

Milani vijon betejën ligjore me UEFA-n në CAS. Së fundmi Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë ka vendosur të gjobitë kuqezinjtë për shkak të shkeljeve të rregullave të “Fair Play”-it financiar. Veç 12 milionë eurove që italianët duhet të…

CAS “asist” Superiores, ja plani për Skënderbeun

Skënderbeu po zhvillon një sezon të mirë dhe synimi është titulli kampion. Por, sikurse edhe dihet, vëmendja e korçarëve nuk është vetëm te arritja e objektivave sportivë. Një vesh drejtuesit e kanë edhe Gjykata e Arbitrazhit Sportiv…

E bujshme, CAS ul dënimin për Skënderbeun?

10 vite përjashtim nga kupat e Europës dhe 1 milionë euro gjobë. Ky ishte dënimi që UEFA mori për Skënderbeun, ndërkohë që korçarët edhe këtë verë nuk garuan në Champions. Së fundmi një lajm interesant mbi dënimin e bardhekuqve. Këtë…

CAS korrigjohet: Skënderbeu ka apeluar, gjyqi në pranverë

Një email i ardhur nga zyra e komunikimit pranë “CAS” si përgjigje mbi kërkesën për informacion të bërë nga “News24”, në lidhje me datën e zhvillimit të seancave të apelit për çështjen e dënimit të klubit të Skënderbeut, shkaktoi me të…

Skënderbeu vs UEFA, dikush gënjen për apelin në CAS

Shumë pikëpyetje mbi të ardhmen e klubit Skënderbeu. Dënimi i dhënë nga UEFA, që përjashton korçarët për 10 vite nga kupat e Europës, si dhe i detyron ata të shlyejnë një gjobë në vlerën e 1 milion eurove, është shumë i rëndë dhe në Korçë…

450 mijë euro për Skënderbeun, ja kur vendos CAS

Skënderbeu luan sot me Partizanin, ndërkohë që në klubin korçar çështja kryesore është ajo me UEFA-n. Gjithçka do të vendoset në CAS dhe korçarët presin që përjashtimi për 10 vite nga kompeticionet evropiane dhe gjoba 1 milion euroshe e…

ZYRTARE: Milani në Europa League!

Lajmi doli më herët, por natyrisht pritej njoftimi nga CAS-i dhe ai ka ardhur: Milani kthehet në Europa League, pas CAS ka hedhur poshtë vendimin UEFA-s për përjashtimin e klubit kuqezi nga kupat e Europës për një vit. UEFA gjykoi që…

E bujshme: Milani mund UEFA-në CAS!

Milani kthehet në Europa League! Klubi kuqezi ka fituar betejën me UEFA-n, sepse CAS ka anuluar vendimin për përjashtimin e klubit kuqezi nga kupat e Europës për një sezon. CAS ka urdhëruar UEFA-n që ta rishqyrtojë çështjen dhe të japë…