Filo: Korça do përfaqësohet në futboll, po shikojmë alternativat me Takajn

Kryetari i bashkisë së Korçës, Sotiraq Filo, është rikthyer të flasë për situatën delikate të cilën…

“Gjithçka e paracaktuar, ja pse vendimi i CAS është i njëanshëm!”

Klubi i Skënderbeut ka reaguar pas vendimit të CAS për të lënë në fuqi dënimin e…

CAS lë pa fjalë Skënderbeun, s’ka reagim zyrtar

CAS i dha një goditje të rëndë Skënderbeut, që duhet të vazhdojë të vuajë dënimin e…

“Dënim skandaloz, e pëson qyteti”, Vaso dhe Xhambazi komentojnë vendimin e CAS

Teodor Vaso dhe Dhimitër Xhambazi, dy nga figurat e njohura të klubit të Skënderbeut kanë komentuar…

Dënimi nga KAS-i për Skënderbeun, reagon UEFA

Skënderbeu e humbi gjyqin në KAS dhe ekipi korçar është dënuar me 1 milionë euro gjobë,…

“UEFA vs Skënderbeu”, një gjyq larg… revolucionit

10 vite jashtë kupave të Europës dhe 1 milionë euro gjobë. Ky është dënimi që Skënderbeu…

Takaj nis të veprojë, blindon portën me portierin e njohur

E ardhmja e Skënderbeut është në dorë të vendimit të “CAS”. Të gjithë në Korçë po…

ZYRTARE: Skënderbeu jashtë Europe, vjen vendimi i ri

Skënderbeu pret vendimin e CAS dhe në Korçë ishin përgatitur të mësonin se çfarë do të…

Milan pranon përjashtimin nga Europa League, por me një kusht

Milan dhe UEFA janë të përfshirë prej disa muajsh në një betejë ligjore në gjykatën e…

Apelimi në CAS, Skënderbeu qartëson situatën

Skënderbeu i ka sytë nga CAS dhe klubi korçar për herë të parë ka dalë publikisht…

FIFA e pezulloi, “CAS” i vjen në ndihmë Mino Raiolës

Mino Raiola pësoi një goditje të rëndë kur Federata Italiane e Futbollit kreu një ankesë në…

Gjyqi në KAS, Skënderbeu del me komunikatë zyrtare

Skënderbeu ka publikuar një dokument të mbërritur nga KAS, ku bëhet publik fakti se çështja e…

Vendimi i KAS, çfarë optimizmi nga Orges Shehi!

10 vite pezullim nga kompeticionet evropiane dhe 1 milionë euro gjobë. Ky është dënimi i dhënë…

Partizani, objektivat dhe KAS-i: rrëfehet Orges Shehi

“Është një ndeshje që ka gjithçka brenda, kënaqësinë, emocionin dhe gjithçka që prodhon një përballje mes…

Taipi, Bregu dhe… CAS, tani është një Skënderbe tjetër

Besimi në Korçë është i madh. Së pari për gjyqin në CAS me UEFA-n. Nëse vendoset…

Gripshi: Europën e kemi më lehtë nga Kupa, kundër Kukësit për të fituar

Mesfushori anësor i Skënderbeut, Nazmi Gripshi ka bërë disa ndeshje të mira në javët e fundit,…

Shpërthejnë tifozët, Skënderbeu publikon dokumentin

Skënderbeu dhe UEFA do të përballen mes tyre më 16 dhe 17 prill në CAS. Komentet…

Apelimi në KAS: Skënderbeu në ajër, të rejat e fundit

Skënderbeu ende po pret një vendim të KAS-it sa i takon dënimit të tyre nga UEFA,…

Jo vetëm Skënderbeu, edhe Tomori betohet se ia di adresën CAS-it

Tomori ka bojkotuar ndeshjen me Bylisin për shkak të dënimit që i dha Disiplina pas ndeshjes…

Çështja Skënderbeu pezull, Adolfo Sormani në CAS nesër

Skënderbeu ka apeluar vendimin e UEFA-s, që i ka dënuar korçarët me 10 vite përjashtim nga…

Levante nuk dorëzohet, çon Barcelonën në “CAS”

Aktivizimi i mbrojtësit Çumi nga ana e Barcelonës në ndeshjen e Kupës së Mbretit ndaj Levantes,…

Milani nuk dorëzohet, apelon në CAS me objektiv të qartë

Milani vijon betejën ligjore me UEFA-n në CAS. Së fundmi Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë…

CAS “asist” Superiores, ja plani për Skënderbeun

Skënderbeu po zhvillon një sezon të mirë dhe synimi është titulli kampion. Por, sikurse edhe dihet,…

E bujshme, CAS ul dënimin për Skënderbeun?

10 vite përjashtim nga kupat e Europës dhe 1 milionë euro gjobë. Ky ishte dënimi që…

Modeste rikthehet në Gjermani, kinezët i drejtohen “CAS”-it

Antoni Modeste u largua nga Këlni drejt Kinës në vitin 2017. Sulmuesi francez kaloi tek ekipi…

CAS korrigjohet: Skënderbeu ka apeluar, gjyqi në pranverë

Një email i ardhur nga zyra e komunikimit pranë “CAS” si përgjigje mbi kërkesën për informacion…

DOKUMENTI | Çështja e Skënderbeut në CAS, vjen reagimi i korçarëve

Një “mish-mash” i madh me çështjen Skënderbeu. Klubi korçar, pas lajmit të dalë se nuk ka…

Skënderbeu vs UEFA, dikush gënjen për apelin në CAS

Shumë pikëpyetje mbi të ardhmen e klubit Skënderbeu. Dënimi i dhënë nga UEFA, që përjashton korçarët…

450 mijë euro për Skënderbeun, ja kur vendos CAS

Skënderbeu luan sot me Partizanin, ndërkohë që në klubin korçar çështja kryesore është ajo me UEFA-n.…

Budallallëku i Lacios, “CAS”-i i jep të drejtë Fejnordit

Transferimi i Stefan De Vraj nga Fejnordi te Lacio në verën e vitit 2014-të u shoqërua…

Çmenduri portugeze, Sportingu kërkon 200 milionë € dëmshpërblim në CAS

Klubi i Sportingut të Lisbonës i është drejtuar Gjykatës së Arbitrazhit Sportiv në Lozanë të Zvicrës…

ZYRTARE: Milani në Europa League!

Lajmi doli më herët, por natyrisht pritej njoftimi nga CAS-i dhe ai ka ardhur: Milani kthehet…

E bujshme: Milani mund UEFA-në CAS!

Milani kthehet në Europa League! Klubi kuqezi ka fituar betejën me UEFA-n, sepse CAS ka anuluar…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online