Browsing Tag

Burreli

Miqësore | Tërbuni mund Burrelin, bindin dy sulmuesit e rinj

Skuadrat e Kategorisë së Parë kanë nisur përgatitjet për sezonin e ri. Tërbuni dhe Burreli, kanë zhvilluar ditën e sotme një test miqësor në kompleksin “Internacional” në Pezë Helmes, Tiranë, ku pukjanët kanë arritur fitoren me shifrat 2-0.…

Plori: Unë tek Apolonia? Kam dy oferta, vendos shpejt

Elvis Plori e mbylli sezonin në krye të Burrelit, skuadër që e shpëtoi nga rënia në Kategorinë e Dytë. Kontrata me matjanët i ka përfunduar, por ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij. Shkodrani theksoi se do të takohet me drejtuesit e…

E ardhmja? Plori i pavendosur për sezonin e ri

Pas mbylljes së kampionatit të Kategorisë së Parë, trajneri i Burrelit, Elvis Plori, falënderoi skuadrën e drejtuesit për bashkëpunimin. Por, shkodrani e la të hapur mundësinë e largimit nga pankina matjane, me mendimin se ekipet që…

Plori: Fitoi zemra, jo lapsi! U ngatërruan me babën!

Burreli ia doli të shpëtonte prej rënies nga Kategoria e Parë, pasi sot mposhti në Shkodër Veleçikun me rezultatin minimal 0-1. Matjanët ishin të pashpresë kur i mori përsipër Elvis Plori, i cili në Kategorinë e Parë është një ekspert. Edhe…

Frikë nga aleancat te Burreli, Ajazi: Duam arbitra të FIFA-s!

Burreli e përfundon të shtunën garën në një transfertë të vështirë me Veleçikun dhe skuadra e drejtuar nga Elvis Plori do mundohet të marrë tre pikët, në mënyrë që të garantojë qëndrimin në të Parën. Sulmuesi i matjanëve, Spartak Ajazi,…

Plori: Do jemi cinikë, pak ekipe marrin pikë në Shënkoll

Fundjava duket sikur po troket shpejt për ndeshjet e javës së 23-të të Kategorisë së Parë. Të gjitha sfidat luhen ditën e shtunë, ndërsa të dielën zhvillohen vetëm dy sfidat e zonës Play-out në Grupin B. Ndërkohë, Burreli kryesues në…

Plori nuk e nënvlerëson Vorën: Kujdes, i mbyturi të mbyt!

Burreli shpëtoi në fund në përballjen me Ilirinë në shtëpi, teksa mori një pikë që vlen shumë për mënyrën se si shkoi ndeshje. Takimi i radhës në program për matjanët është kundër Vorës së vendit të fundit. Trajneri Elvis Plori e vlerëson…

Iliria fiton duelin e mbijetesës, vendos Xhaferri

Një gol i Xhaferrit 13 minuta përpara fundit të ndeshjes i ka dhuruar tre pikë të rëndësishme në garën për mbijetesë ekipit të Ilirisë përballë Burrelit. Mjaftuan vetëm dy minuta lojë për t’u zhbllokuar sfida. Kabiru kaloi vendasit në…

Burreli, Plori tregon “sekretin”: Nuk ngutemi në merkato

Gjatë kësaj periudhe dimërore, edhe te skuadra e Burrelit kanë vazhduar përgatitjet, të cilat edhe pse janë zhvilluar në terren të rënduar nga reshjet e borës e shiut, kanë qenë vendimtare për kolaudimin e skuadrës. Për SportEkspres.com,…

Plori do përforcime, hedh sytë nga Kastrioti

Elvis Plori e nisi sezonin në krye të Kastriotit, ndërkohë që u largua pas përfundimit të fazës së parë. Aktualisht shkodrani është në krye të Burrelit dhe kërkon përforcime nga drejtuesit për pjesën e dytë të kampionatit. Trajneri Plori…

Plori besimplotë: Burreli nuk e diskuton mbijetesën

Burreli në këtë sezon të Kategorisë së Parë nuk është në situatë të mirë në renditje, pasi pas 13 javëve të luajtura ka grumbulluar 12 pikë dhe ndodhet në vendin e parafundit në Grupin A. Por trajneri i kësaj skuadre, shkodrani Elvis Plori,…

Besa rimerr kreun me vuajtje, Veleçiku mposht Burrelin

Janë mbyllur dhe dy ndeshjet e fundit të javës së tetë në Kategorinë e Parë. Në të dyja grupet është zhvilluar nga një takim, që ka mbyllur në këtë ëmnyrë dhe llogaritë e kësaj jave. Në grupin A, Veleçiku ka mundur Burrelin me rezultatin…

Vllaznia e Apolonia, transferta për kreun

Vllaznia kërkon të marrë sërish kreun e klasifikimit në grupin A. Dinamo është ekipi që ka marrë pikët e plota deri më tani, ndërkohë që shkodranët luajnë në një transfertë të vështirë sot. Në Burrel nuk do të jetë aspak e lehtë për…

Turbina “çmonton” Burrelin në miqësore

Turbina ka marrë një fitore bindëse sot kundër Burrelit. Cërrikasit triumfuan me rezultatin 4-1, ndërkohë që shumica e golave u shënuan në pjesën e dytë të takimit. Skuadra e drejtuar nga Sinan Bardhi pati mundësinë të shënonte që në…

Foto | Tani nuk ka më dyshime, Xhixhiua me ekip të ri

Mustafa Enok Xhixhiua bëhet zyrtarisht me ekip të ri, pasi kontrata e firmosur një ditë më parë me Burrelin është depozituar në Federatën Shqiptare të Futbollit. Sportekspres.com ju sjell edhe një foto të sulmuesit së bashku me…

Iu ofrua pankina, prapaskena me Migen Memellin

Migen Memelli prej pak vitesh i ka dhënë fund me futbollin e luajtur dhe i është futur fushës së trajningut. Hapat e parë i ka hedhur te Tirana, teksa fillimisht ka qenë asistent te moshat, për të drejtuar më pas ekipin e dytë. Vitin e…

Nica pranon ofertën, rikthehet të drejtojë

Ekipi i fundit që ka drejtuar është Teuta, nga ku iku pas tre javësh në drejtim të skuadrës. Flasim për Stavri Nicën, trajnerin durrsak që ditët më të mira i ka nën drejtimin e skuadrës së Laçit. Me kurbinasit ka fituar Kupën e Shqipërisë,…

Goditet me grushta e shkelma Osmanllari i Burrelit

Fundndeshja Korabi-Burreli është shoqëruar me incidente të rënda. Klubi i Burrelit akuzon administratorin e dibranëve Femi Mëziu, trajnerin Dorian Bubeqi, djalin e Mëziut dhe mirëmbajtësit e fushës së Korabit, se sapo kryesori Xhemali ka…

Katër lojtarë me ngjyrë pranë Burrelit

Katër lojtarë me ngjyrë mund të veshin fanellën e Burrelit këtë sezon futbollistik. Mësohet se ato do të testohen sot gjatë takimit miqësor Vora-Burreli. Edhe para pak ditësh, tre lojtarë nigerianë tentuan të testohen te skuadra matjane,…

Iliria i “rrëmben” kapitenin Burrelit

Iliria e Fushë-Krujës po punon qetësisht në merkaton verore, por deri tani ka bërë disa goditje të zgjuara, sepse është përforcuar në çdo repart, me emra si Turkaj, Gjokeja, Xhambrahimi, Anton Lleshi e portieri Ujkaj. Sport Ekspres mëson…

Burreli “shkund” Turbinën, Drita e fortë për Pogradecin

Cërrikasit luajnë dy miqësore për dy ditë, s’ia dalin me matjanët. Liqenorët gjithashtu e pësojnë nga skuadra prej Gjilani Maringlen Miraka Është zhvilluar në kompleksin “Pepa” në Elbasan miqësorja midis Turbinës dhe Burrelit. Të…

Zyrtare, Burreli e rinis nga Shahin Berberi

Administratori i klubit të Burrelit, Demir Çupi shprehet se trajneri i ri i skuadrës matjane do të jetë tekniku i njohur i futbollit Shahin Berberi. Sipas Çupit, ai ka pranuar të kontribuojë për ekipin e vendlindjes gjatë sezonit të ri…

Rebelohen “mysafirët” e Burrelit

“Një javë afat kanë autoritetet e skuadrës së Burrelit të zgjidhin çështjen e pagave tona, ndryshe, ne nuk do të luajmë me skuadrën matjane”, shprehen për “Sport Ekspres”, disa nga futbollistët e skuadrës verilindore. Xhixha, Kaloshi,…