Browsing Tag

Bruno Telushi

Telushi: Skuadra beson, Karabakun e ndëshkojmë me kundërsulm

Mesfushori i Partizanit, Bruno Telushi, ka dhënë një intervistë për “RTSH SPORT”, në prag të transfertës ndaj Karabak. Futbollisti vlonjat ka përmendur disa aspekte të lojës ku skuadra e tij duhet përmirësuar, ndërsa ka theksuar se grupit…

Reja “peshkon” në Superiore, fton lojtarin e Partizanit

Shqipëria pritet të nisë grumbullimin për ndeshjet me Islandën dhe Moldavinë, ndërkohë që kuqezinjtë do të stërviten fillimisht në Durrës dhe më pas do të zhvendosen drejt Gjermanisë. Grupi do të jetë i cunguar, por do të plotësohet edhe me…

Disiplina me dorë të hekurt, bën shembull Telushin e Gegën

Janë publikuar vendimet e Komisionit të Disiplinës për sa i përket javës që lamë pas në futbollin shqiptar, ku ekipi më i “dëmtuar” është padyshim Partizani. Bruno Telushi dhe Skënder Gega kanë marrë dënime të rënda, sidomos mesfushori…

Ibrahimi: Jemi të gjithë ushtarët e Partizanit!

Labinot Ibrahimi është një ndër lojtarët më të vjetër të Partizanit. Mbrojtësi ka gjashtë vite te të kuqtë dhe në asnjë prej tyre nuk ka qenë kaq pranë titullit. Në intervistën e dhënë në fund të takimit për emisionin “Gol pas Goli” në…

Gjendja e Telushit, lajme të mira për Partizanin

Partizani pati një mungesë me peshë në sfidën ndaj Kukësit, si Bruno Telushi. Mesfushori vlonjat, u largua që në ndeshjen ndaj Teutës, ku u shtrua menjëherë në spital. Javën e shkuar, 28-vjeçari iu nënshtrua një operacioni në mushkëri, si…

Beteja më e madhe e komandant Telushit, tani rrezikon sezonin

Bruno Telushi, që pas ndeshjes me Teutën, ndodhet i shtruar në spital për shkak të një problemi që ka pasur në mushkëri. E gjithë situata i ka ardhur nga përplasjet e shpeshta në fushën e blertë dhe sikurse dihet vlonjati nuk është nga ata…

Ftesa në kombëtare, Telushi ka një mesazh për Trashin

Lorenc Trashi dhe Bruno Telushi kanë një raport që e tejkalon fushën e lojës. Dy lojtarët e Partizanit shihen shpesh duke kaluar kohën sëbashku edhe jashtë ambienteve sportive. Ftesa e Trashit për në kombëtaren shqiptare ka bërë që…

Lum Rexhepi i skualifikuar, “ankth” për Bruno Telushin

Fitorja me Teutën është shoqëruar edhe me një faturë për Partizanin. Në ndeshjen e radhës me Kukësin do të mungojë mbrojtësi Lum Rexhepi, i cili ishte i vetmi në kampin e kuq që rrezikonte prej kartonëve. Shtatlarti u ndëshkua dhe trajneri…

Orges Shehi me dhimbje koke, buzëqesh Skënder Gega

Skënderbeu ndodhet në pozita të vështira. Viti 2018 u mbyll në një mënyrë jo të mirë, pasi korçarët morën disa rezultate negative radhazi. Gjatë periudhës së fazës janë shtuar problemet për shkak të dëmtimeve. Dejvi Bregu ka pësuar një…

FOTO | Fukui dedikim special, Trashi e Telushi surpriza

Masato Fukui shënoi golin e parë për Kamzën ndaj Luftëtarit, ndërkohë që ka shpalosur një bluzë ku ishte shkruar emri i Bahtir Avdylit, i ndarë nga jeta disa ditë më parë. japonezi e ka ngritur fanellën në drejtim të portierit, i cili po

Telushi: Goli meritë e trajnerit, ku i pa Duro 14 lojtarët?!

Bruno Telushi shënoi golin e katërt me fanellën e Partizanit dhe është shënuesi më i mirë i skuadrës së tij deri në këto momente. Mesfushori vlonjat nuk është se e kishte menduar diçka të tillë në fillim. Në emisionin “Gol pas Goli”, në…

Bruno Telushi “përulet” përpara Ultras Guerrils

Bruno Telushi u pa shumë i mërzitur në fund të takimit me Skënderbeun. Vlonjati provoi me të gjitha forcat të ndihmonte skuadrën për të marrë një rezultat pozitiv, por episodet folën për korçarët dhe ishin ata që në fund festuan fitoren dhe…

Kushtrimi i Telushit: Jemi në rrugën e duhur për titullin!

Bruno Telushi ishte autori i golit të fitores për Partizanin në ndeshjen me Kamzën. Mesfushori vlonjat ishte përzgjedhur sot për të dal para mediave së bashku me trajnerin Skënder Gega, ndërkohë që ka folur disa çështje. Fillimisht u…

Prishet paqja te Partizani, Gega nuk do mesfushorin titullar

Nuk duket se shkon gjithçka mirë në skuadrën e Partizanit në Ohër, aty ku po zhvillohet faza përgatitore e "demave". Ekipi i kuq po punon nën drejtimin e teknikut Skënder Gega. Ky i fundit u afrua pas largimit të trajnerit Klevis Dalipi. Si…