Browsing Tag

Bledar Devolli

Akademia bardheblu, fusha të reja dhe Devolli trajner

Edhe pse Tirana e madhe nuk ka shkëlqyer vitet e fundit, ajo e ka një minierë: ekipet e moshave. Akademia bardheblu po prodhon lojtarë, të cilët kanë arritur të zënë vend edhe në ekipin e parë. Ernest Muçi, Marsel Ismailgeci dhe Jurgen…

“Nuk kemi më shpresë”, Devolli nuk përmbahet dot!

Kastrioti nuk ka më gjë në dorë sa i takon mbijetesës. 32 pikët e fituara në pjesën e dytë të sezonit nuk mjaftojnë, pasi Tiranës në ndeshjen e fundit me Flamurtarin i duhet vetëm një pikë për të siguruar qëndrimin në elitë. Dje në…

Devolli këshillon rivalin direkt: Ja çfarë i duhet Tiranës

Trajneri i Kastriotit, Bledar Devolli, ishte i ftuar në emisionin “Zona Gol” në “Supersport”, ku diskutoi mbi transformimin që ka pësuar skuadra krutane që prej momentit ku ai u vu në krye të këtij posti. Gjirokastriti gjithashtu ka folur…

Devolli: I kemi lënë disa pa gjumë, me fatin nuk hahet inat!

Bledar Devolli foli pas ndeshjes me Laçin në emisionin “gol pas Goli” në Superiore, teksa fillimisht deklaroi: “Veç pjesës së parë që ishim të përgjumur, që erdhi edhe prej stadiumit bosh, pjesën e dytë e patëm në kontroll, kishim raste dhe…

Devolli: Ndeshja e jetës, s’më interesojnë statistikat!

Kastrioti ka një mision të vështirë nesër, edhe pse me Laçin luhet në një stadium të boshatisur. Krutanët ishin pushim fundjavën e shkuar dhe kanë pasur kohë mjaftueshëm për ta përgatitur sfidën me kurbinasit. Tashmë Kastrioti është gati…

Devolli: Laçi një finale, nuk luajmë asnjëherë për barazim

Kastrioti e ka të qartë se për ta është edhe më vështirë mbijetesa në Superiore nëse nuk marrin pikët e plota të shtunën kundër Laçit. Diçka të tillë e thotë hapur edhe trajneri Bledar Devolli, i cili thekson se kjo është një nga ndeshjet…

Shënime për Laçin, një “spiun” në stadium

Laçi kërkon kupat e Europës dhe dje bëri maksimumin për të fituar ndaj Partizanit kryesues. Kurbinasit bënë një ndeshje të mirë ndaj të kuqve, por ishte e pamjaftueshme për të marrë tre pikët. Javën e ardhme skuadra e drejtuar nga…

Devolli: Ku ishim e ku jemi, meritë e këtij grupi të talentuar

Kastrioti i Bledar Devollit ka marrë një tri pikë të çmuara në takimin ndaj Luftëtarit. Në përfundim të ndeshjes trajneri i skuadrës krutane foli për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”, ku vlerësoi lojën e djemve të tij, por edhe…

Devolli: Më befasoi Partizani, Kosova ndryshe nga ne

Trajneri i Kastriotit, Bledar Devolli, ishte i pranishëm në emisionin “Fair-Play nga Enkeleida Zeko” në “Ora  News”. Tekniku gjirokastrit vlerësoi djemtë ekipit dhe presidencën e klubit për sezonin e bërë deri më tani. Ndër të tjera,…

Devolli: Kjo skuadër e çmendur! Dua futboll agresiv

Bledar Devolli u shpreh mjaft i gëzuar për fitoren e Kastriotit ndaj Kukësit. Tekniku gjirokastrit tha se ka në drejtim një skuadër të çmendur. Në intervistën në emisionin “Gol pas Goli”, nuk munguan as tonet e larta dhe ironitë pas një…

Devolli: Ky Kastriot meriton më shumë, e mundim Tiranën

Kastrioti po tenton të sigurojë mbijetesën në Kategorinë Superiore dhe vetëm 4 pikë e ndajnë në renditje nga Luftëtari i vendit të 8-të. Java e 25-të i vë krutanët përballë Tiranës dhe lajmi i mirë për trajnerin Bledar Devolli dhe…

Devolli: Fitore e vuajtur, tifozët janë mungesë e madhe për ne

Trajneri i Kastriotit, Bledar Devolli po bën një punë të shkëlqyer në krye të skuadrës krutane, të cilës i ka dhënë shumë pikë që nga koha kur ka marrë kreun e pankinës. Pas fitores kundër Kamzës, Devolli foli për “Supersport”, ku u shpreh:…

Ikën edhe një titullar, Kastrioti gjen më në fund trajner

Kastrioti ka zgjedhur trajnerin e ri pas largimit të durrsakut Stavri Nica. Do të jetë gjirokastriti Bledar Devolli, ai i cili do të drejtojë krutanët në pjesën e dytë të këtij sezoni futbollistik. Për Devollin kjo do të jetë eksperienca e…

Sherri dhe pajtimi, Devolli e Hadaj thyejnë heshtjen

Duket se kriza e rezultateve tek skuadra e Tomorit ka rritur dukshëm tensioni në radhët e skuadrës beratase. Si të mos mjaftonin protestat dhe bojkoti i stërvitjes përpara ndeshjes me Lushnjën, që u pasua me gjoba dhe ndëshkime nga ana e…

Plas te Tomori, grushte mes Devollit dhe një lojtari

Te Tomori nuk ka qetësi. Një situatë e agravuar, teksa fillimisht pati bojkot dhe tre lojtarë të pezulluar. Në seancën e sotme stërvitore ka ndodhur më e rënda, teksa trajneri Bledar Devolli dhe Lisjan Hadaj janë kapur me duar. Sigurisht…

Arrihet marrëveshja, Bledar Devolli rivesh tutat e trajnerit

Tomori mbeti pa trajner që pas javës së parë të kampionatit. Gersi Arbri dha dorëheqjen pas barazimit në shtëpi me Lushnjën, ndërkohë që shpjegimi i tij ishte se u largua për arsye familjare. Në fakt gjatë verës ka pasur shumë zëra rreth së…

Devolli e Plaku, besimplotë para Partizanit

Bledar Devolli, trajneri i Kamzës, ka dalë sot në konferencë për shtyp dhe ka folur për ndeshjen me Partizanin, që e luajnë nesër në shtëpi. “Partizani është emër i madh, i kemi parë në ndeshjen e parë. Ne kemi punuar mirë dhe i kemi marrë…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online