Devolli: Ku ishim e ku jemi, meritë e këtij grupi të talentuar

Kastrioti i Bledar Devollit ka marrë një tri pikë të çmuara në takimin ndaj Luftëtarit. Në përfundim të ndeshjes trajneri i skuadrës krutane foli për emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport”, ku vlerësoi lojën e djemve të tij, por edhe kundërshtarit.

“Në radhë të parë duhen falënderuar të dyja ekipet për lojën e zhvilluar. Besoj se ata që e kanë parë këtë ndeshje do jenë kënaqur, loja kishte ritëm. Këto janë ndeshje të vështira që vendosen nga episodet”.

DËMTIMET E HUSEIN DHE BOJOM – “Pres të marr përgjigjen mbi gjendjen e futbollistëve ditën e nesërme. Na duhen për ndeshjen e ardhshme. Të shpresojnë që do t’i kemi”.

KARAKTERI EMOCIONAL – “I tillë jam si karakter, s’do të ndryshoj kurrë. Kjo është dhe mënyra se si i motivoj lojtarët e mi”.

RËNIA NË PJESËN E DYTË –“Kishim lojtarë me kartonë, Vatnikaj nuk është stërvitur prej dy javësh. Lodhja dhe presioni bënë të vetën, kemi shumë lojtarë të rinj. Është dhe merita e kundërshtarit natyrisht. Ata duan ta luajnë topin si ne dhe u shfaqën agresiv. Fatmirësisht fituam”.

NDRYSHIMI – “Kur e mendoj nga jemi nisur e ku jemi tani them se kemi një të grup të talentuar e të çmendur. Duam që dhe ndeshjet jashtë të shkojmë për të fituar dhe të luajmë futboll”.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online