Roma i bën nder Gjimshitit, 20 milionë për mbrojtësin e Atalantës

23-vjeçari do të transferohet në kryeqytet

Sakrifikoi për Atalantën, operohet Berat Gjimshiti

Ditën e djeshme në momentin që u zyrtarizua lista e të grumbulluarve të Kombëtares sonë, ranë…

Trajneri i mrekullisë pranon ofertën, në Itali e bëjnë të kryer

Sipas "Sky Sports", 61-vjeçari e ka marrë këtë vendim pas nje takimi në zyrat e klubit…

Strakosha sfidon Gjimshitin, në Itali jepet trofeu i dytë

Mbrëmjen e sotme do të zhvillohet finalja e “Coppa Italia”, ku do të vihen përballë Atalanta…

Lacio dhe Atalanta gati për finalen, situata e legjionarëve

Të mërkurën në mbrëmje zhvillohet finalja e Kupës së Italisë. Atalanta dhe Lacio do të përballen…

VIDEO | Atalantën nuk e ndalon as VAR-i, Gjimshiti protagonist me asist

Atalanta pa veten t’i anulohet dy herë goli i avantazhit në pjesën e parë. Megjithatë, djemtë…

Sezoni fantastik i Gjimshtit, Atalanta fërkon duart nga vlera e mbrojtësit

Berat Gjimshti zhvilloi një ndeshje të madhe kundër Fiorentinës mbrëmjen e kaluar. Mbrojtësi i Atalantës ishte…

VIDEO: “Digjet” Bergamo, tifozët e Atalantës të jashtëzakonshëm

Atalanta mori dje një fitore shumë të çmuar ndaj Napolit me rezultatin 1-2 në transfertë. Ky…

Berisha e Gjimshiti të blinduar, situata me kontratat tek Atalanta

Atalanta vazhdon garën për një vend në Kupat e Europës dhe ndodhet një hap larg kalimit…

Gjimshiti në dyshim, situata para ndeshjes me Milanin

Berat Gjimshiti mund të humbasë ndeshjen e nesërme me Milanin. Mbrojtësi i Atalantës është stërvitur i…

Shkatërruan Juventusin, elozhe pafund për Gjimshitin dhe Berishën

Atalanta mori një triumf që tronditi jo pak Juventusin, ku shifrat në përfundimin e sfidës çerekfinale…

“Shalke e Inter? Do investoja 10 milionë euro për Gjimshitin”

Berat Gjimshiti zhvilloi një ndeshje të madhe në fitoren 3-0 kundër Juventusit dhe ndihmoi Atalantën të…

Atalanta zyrtarizon blerjen e re, “kërcënohet” Gjimshiti

Atalanta e Etrit Berishës dhe Berat Gjimshitit nuk ka qenë dhe shumë aktive në këtë merkato…

Manaj si mjalti, tërheq katër klube “big”! Firmos Berat Gjimshiti

Rei Manaj dhe Berat Gjimshiti janë në qendër të vëmendjes sa i takon lajmeve të merkatos…

Atalanta fluturon drejt çerekfinales, Gjimshiti paraqitje pozitive në Kupë

Atalanta ka kaluar më tej në Kupën e Italisë, teksa në transfertën e Sardenjës, ka arritur…

Gjimshiti pranë kalimit në Turqi, mediet zbulojnë kërkesat e Atalantës

Berat Gjimishti është shumë pranë kalimit në kampionatin turk te Beshiktashi. “Gjiganti” turk  kërkon të përfitojë…

Ofertë italiane për Hysajn, Gjimshiti drejt gjigantit turk

Elseid Hysaj pritet të ketë një takim me trajnerin Karlo Ançeloti dhe nga aty do të…

VIDEO | “Tradhton” Gjimshiti, Berisha shtanget për dy minuta

Atalanta pret Juventusin në Bergamo, në një sfidë të vlefshme për javën e 18-të të Serisë…

Derbi shqiptarësh të hënën, edhe Gjimshiti gati

Atalanta mori një fitore të rëndësishme në transfertë kundër Udinezes dhe në fushë ishte vetëm Etrit…

Gjimshiti: Isha pranë largimit, Ikardin e ndalova me ndihmën e shokëve

Në verë ishte me valixhe në duar dhe në kërkim të një ekipi i ri. Kartonin…

Berisha nuk e lëshon katërkëndëshin, probleme për Gjimshitin

Atalanta luan në transfertë kundër Empolit të dielën prej orës 15:00, ndërkohë që në fushë nga…

Shqipëri e cunguar, tre lojtarë lënë grumbullimin

Shqipëria luan nesër kundër Uellsit në “Elbasan Arena” prej orës 20:00, ndërkohë që për trajnerin Kristian…

E ardhmja e Berat Gjimshitit, të reja nga Italia

Berat Gjimshiti ishte titullar në ndeshjen e djeshme që Shqipëria zhvilloi me Skocinë. Qendërmbrojtësi ndërkohë ka…

Gjimshiti: Na mungon Cana! Ikardi? Nuk ka sulmues të lehtë

Berat Gjimshiti u rikthye titullar tek Atalanta në fundjavë, madje edhe shënoi golin e tretë në…

Berisha e Gjimshiti për të neutralizuar Ikardin, Strakosha i paprekshëm

Etrit Berisha ka rimarrë pozicionin e tij si titullar tek Atalanta dhe paraqitjet e tij në…

Gjimshiti drejt largimit, në Serie A ka interesim për të

Berat Gjimshiti nuk po gjen hapësira tek Atalanta dhe emri i tij ka nisur të lakohet…

Hysaj rikthehet titullar, Strakosha është i paprekshëm

Serie A luan javën e dhjetë dhe sikurse dihet janë disa shqiptarët që luajnë në elitën…

Shqiptarët në Serinë A, Hysaj e Strakosha mbajnë “nderin” lart

Seria A luan javën e katërt dhe gjithçka nis prej së shtunës. Sikurse dihet janë disa…

E ardhmja e Gjimshitit, Atalanta ka një plan

Mbas dy huazimeve me Avelinon në Serinë B dhe Beneventon në Serinë A, Berat Gjimshiti u…

Kopenhagen “shuplakë” Atalantës, Gjimshiti e Berisha “spektatorë” të dështimit

Atalanta nuk ia ka dalë të kualifikohet në fazën e grupeve të Europa League. Italianët u…

Konfirmohet Gjimshiti, Etrit Berisha në “ajër”

Roma-Atalanta, e orës 20:30, është sfida përmbyllëse e javës së dytë në Serie A. Një takim…

Gjimshiti: Ju tregoj objektivat dhe pse qëndrova tek Atalanta

Berat Gjimshiti vjet ishte titullar i padiskutueshëm te Benevento, ndërkohë që këtë verë u rikthye tek…

Atalanta i tregon derën Berishës, Gjimshitit i jepet një dorë

Ertrit Berisha vazhdon të jetë në stolin e Atalantës. Klubi nga Bergamo ia ka bërë të…

Ofertë konkrete për Simone Zazan, pritet Gjimshiti

Simone Zaza është lakuar në shumë klube si opsion këtë verë dhe duket se sezonin e…

Dita vendimtare, Gjimshiti mes dy klubeve

Berat Gjimshiti sezonin e shkuar u aktivizua rregullisht te Benevento dhe këtë verë disa klube e…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online