Sulmuesi shqiptar drejt Londrës, 10 milionë euro në lojë

Ekipi anglez ka përgatitur një ofertë të majme

Xhaka shkëlqen si mbrojtës, Bazeli eliminon PSV-në nga Champions-i

Bazeli ka mposhtur 2-1 PSV-në në sfidën e kthimit dhe janë zviceranët ata që kalojnë në…

Dështon transferimi, kërkesat e Ajetit trembin klubin anglez

Albian Ajeti vazhdon të tërheqë vëmendjen e klubeve nga çdo cep i Europës me paraqitjet e…

VIDEO | Kthim pas në kohë, goli i parë i Rakitiç është një perlë!

Ivan Rakitiç, për ata që nuk e dinë, ka lindur në Zvicër. Aty ai ka hedhur…

Taulant Xhaka lider në Zvicër, Bazeli e “gradon”

Taulant Xhaka është një nga lojtarët më të rëndësishëm te skuadra e Bazelit, tek e cila…

Bazeli i fiksuar pas shqiptarëve, në sulm për futbollistin e Sionit

“Froni” i Superligës zvicerane i përket Jang Bojsit prej dy sezonesh. Në Bazel nuk e kanë…

Intervista për Blick, Zvicra dhe… kartonët e verdhë: Rrëfehet Xhaka

Taulant Xhaka, mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit, ka bërë shumë ndeshje të mira këtë sezon…

VIDEO | Bazeli fiton Kupën e Zvicrës, mposht Tunin në finale

Bazeli mposhti 2-1 ekipin e Tunit dhe fitoi Kupën e Zvicrës. Ekipi i famshëm helmet nuk…

VIDEO | Shtatë muaj pritje, Demhasaj rikthehet te goli me një dopietë

Shkëlqim Demhasaj është rikthyer të shënojë në Zvicër pas më shumë se shtatë muajsh pritje.  Sulmuesi…

Klop në Zvicër? Klubi i famshëm “e refuzon” publikisht!

Premtimi i Jurgep Klop, i cili në vitin 2015 tha se nëse nuk do të fitonte…

Zhegrova: Ja pse zgjodha Bazelin, po përmirësohem pas çdo ndeshjeje

Edon Zhegrova nuk e ka pasur të lehtë të gjejë minuta te skuadra e Bazelit, por…

Progres dhe vlerësim, Voca tani vlen 3 milionë euro

Idriz Voca është kthyer në një ndër lojtarët kryesorë të skuadrës së Lucernës për këtë sezon.…

“Vallëzon” me mbrojtësit e Grasshoperit, vjen vlerësimi për Zhegrovën

Edon Zhegrova nuk arriti të shënonte gol në ndeshjen Bazel-Grasshopers, por kjo nuk e pengoi 20-vjeçarin…

VIDEO | Sadiku mrekullon Zvicrën, shijoni “perlën” e bomberit shqiptar

Armando Sadiku i ka siguruar Luganos një pikë shumë të çmuar në transfertën ndaj “gjigantëve” të…

Kololli merr pikë i vetëm, Ajeti vazhdon të shënojë në Zvicër

Benjamin Kololli po kalon një moment të shkëlyer dhe ky sezon, mund të konsiderohet si më…

Sherr te Bazeli mes trajnerit dhe lojtarit serb, “fajin” e ka Xhaka

Taulant Xhaka është adaptuar në një pozicion të ri te Bazeli, pasi trajenri Marsel Koller e…

Zyrtare | Zhegrova largohet nga Genku, transferohet te “gjiganti” zviceran

Edon Zhegrova është larguar nga skuadra e Genkut. Lojtari i përfaqësueses së Kosovës lë kampionatin belg…

VIDEO | Dueli mes shqiptarëve, Latifi ndëshkon Bazelin me supergol

Bazeli dhe Akademia Pushkash kanë zhvilluar dje një ndeshje miqësore përballë njëra-tjetrës, një sfidë që i…

Foto | Jemi në vitin 2358, apo është e vërtetë?! Koreografia revolucionare

Prej disa muajsh, te skuadra e Bazelit spektakli po ndodh vetëm në tribuna. Paraqitjet e dobëta…

Skandal në festën e 125-vjetorit: ekipi i femrave u la i veçuar, vetëm sanduiçë futbollisteve

Një ngjarje e rëndë dhe diskriminuese është regjistruar në Zvicër, ku në bankën e të akuzuarve…

Protestë e veçantë në Zvicër, tifozët kundër lojërave virtuale

ESports është një fenomen që po pëson rritje nga dita në ditë. Së fundmi ky fenomen…

Xhaka ritakohet me kartonët e kuq, i mjaftojnë 45 minuta

Taulant Xhaka ka lënë Bazelin me 10 lojtarë në ndeshjen ndaj Thunit. Mesfushori i kombëtares shqiptare,…

Video | Xhaka bën “Mesin”, Voca gol trepikësh për Lucernën

Taulant Xhaka është rikthyer të luajë si titulluar me skuadrën e Bazelit pas plot katër muajsh…

Xhaka mëson emrin e trajnerit të ri, Bazeli i beson Kolerit

Kriza që ka përfshirë ekipin e Bazelit që në fillim të kampionatit solli dhe shkarkimin e…

Xhaka pëlqehet në Spanjë, por varet nga… Arsenali

Taulant Xhaka ende nuk është gati për lojë dhe muajt e fundit ka qenë jo aktiv,…

Bazeli 2.5 milionë euro për Ajetin, klubi i tij refuzon

Mund të vinte te Shqipëria, ku luan edhe vëllai i vetë Arlind Ajeti, por Albian Ajeti…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online