Browsing Tag

Armand Duka

“Takaj-Rama 1-0”, 100 ditët dhe topi i shfryrë i qeverisë

“Zoti Rama, do të na thoni një datë, se këto 100-ditëshat na duken si premtime elektorale”. Ardjan Takaj e kishte parandjerë dhe i kërkoi kryeministrit Edi Rama që të ishte i drejtpërdrejtë në takimin që ai pati me përfaqësues të klubeve të…

1 milion euro më pak, si De Biazi vendosi “veton”

Shqipëria mori pjesë për herë të parë në kampionatin europian në Francë në vitin 2016, çka solli edhe të ardhura të rëndësishme për FSHF-në. Gjithsesi ato mund të kishin qenë edhe më të larta nëse do të pranonin një ofertë për të qëndruar…

Marrëveshja me Edi Rejën, italianët zbulojnë një detaj

Edi Reja është ai që pritet të zyrtarizohet si trajneri i ri i kombëtares shqiptare. Nga FSHF ende nuk ka ardhur një komunikim, por gjithçka duket e mbyllur. Ka mbetur firma dhe diskutimi në lidhje me kohëzgjatjen e kontratës. Sky Sport…

Reja dhe kandidatët shqiptarë, Armand Duka është enigmatik

Çështja  e pasuesit të Kristian Panuçit është shqetësimi kryesor në Federatën Shqiptare të Futbollit. Presidenti Armand Duka ka mbërritur në Shqipëri ditën e sotme dhe ka folur, por pa zbuluar shumë gjëra. “Nuk mund ta mohoj se kam biseduar…

Duka pret ambasadorin hungarez, ftesë për… Turqinë

Presidenti i FSHF-së Armand Duka, takoi sot në ambjentet e institucionit të futbollit, ambasadorin e Hungarisë në Tiranë, Lorant Balla. Bashkëpunimi i mëtejshëm për futbollin ishte në qendër të bisedës mes ambasadorit, presidentit të…

Miliona për FSHF-në, firmos për 6 vite me Vodafone

Vodafone Albania zyrtarisht është sponsor zyrtar i Shqipërisë. Sot është nënshkruar kontrata mes kompanisë telefonike dhe Federatës Shqiptare të Futbollit dhe do të jetë e vlefshme për tre sezone, pra për 6 vite. Përfitimet e FSHF-së do të…

Hetimi i UEFA-s për Luftëtarin, Duka flet për herë të parë

“E Drejta Sportive dhe Arbitrazhi: një vështirim praktik mbi çështje të përzgjedhura ligjore”. Ky është “work shop”-i që FSHF ka organizuar ditën e sotme dhe të pranishëm kanë qenë përfaqësues të klubeve të Superiores dhe juristë me emër…

Një Botëror në Shqipëri, e zbulon presidenti i FSHF-së

FSHF ka aplikuar më parë për të organizuar Superkupën e Europës në stadiumin “Arena Kombëtare”, por në fund Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka vendosur që finalja të luhet në tjetër stadium. Kreu i FSHF-së, Armand Duka, do dëshironte shumë që…

Vizitë speciale nga UEFA, FSHF zbulon programin

Një ditë e ngarkuar pune ajo e ditës së nesërme për presidentin e FSHF-së, Armand Duka. Sikurse njoftohet nga zyra për shtyp e qeverisë shqiptare të futbollit, ditën e nesërme në kryeqytet mbërrin Sekretari Përgjithshëm i UEFA-s Theodore…

Duka në Bruksel, UEFA pret miliona edhe nga EU

Të mërkurën në Bruksel, është zhvilluar takimi strategjik ndërmjet Bashkimit Europian dhe UEFA-s mbi përfshirjen e futbollit në axhendën financiare europiane nga viti 2020 e në vazhdim. Takimi organizohej nga Komiteti Europian i Rajoneve…

Duka flet hapur: Ju tregoj pse nuk e largova Panuçin!

Armand Duka, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, ka folur më në fund për të ardhmen e trajnerit Kristian Panuçi dhe ka theksuar se nuk mund të bënin ndryshime tani, pasi trajneri i ri nuk do të kishte mundësinë ta shihte ekipin para…

Shans i dytë për Panuçin, arsyet pse ndryshoi plani

Kristian Panuçi nuk do të largohet nga drejtimi i kombëtares. Presidenti Armand Duka dukej se e kishte ndarë mendjen ta largonte italianin pas humbjes me Skocinë, por ka ndryshim plani. Fitorja me Uellsin duket se i ka dhënë sinjalet e…

Fitorja dhe Panuçi, Duka i thotë fjalët e tij

Armand Duka, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, ka folur pas ndeshjes me Uellsin dhe e ka vlerësuar faktin që skuadra reagoi. "Pjesa e parë nuk ishte shumë e mirë, por pas asaj humbje duhet të bënim diçka", u shpreh Duka…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online