Browsing Tag

Anglia

Devid Bekam ka punë me gjykatën, pezullohet gjashtë muaj

Devid Bekam i është dashur të dalë para gjykatës në Londër. Legjenda angleze është kapur nga kamerat e sigurisë rrugore duke përdorur celularin gjatë ngarjes së makinës. Ky veprim konsiderohet shumë i rrezikshën në Mbretërinë e Bashkuar dhe…

Tjetër dëmtim te Anglia, Sauthgejt mbetet me “kolopuçët”

Kombëtarja angleze e futbollit bëri një Botëror të shkëlqyer, duke arritur deri në gjysmëfinale, madje edhe duke fituar me penallti kundër Kolumbisë, gjë që nuk ndodhte asnjëherë. Megjithatë, ecuria e Botërorit është lënë pas dhe fokusi…

Kosova, Anglia dhe “ëndrra irracionale”…

Opinion nga: Shpend Thaçi* Në 24 orët e fundit kemi qenë dëshmitarë të shumë reagimeve emocionale dhe entuziaste që provokoi shorti i hedhur në Dublin për kualifikimet e rregullta të “Euro 2020”. Ndër ta isha edhe unë, por me të…

Pse Anglia nuk ecën? E shpjegon Uejn Runi

Uejn Runi i dha fund me kombëtaren, duke e mbyllur eksperiencën e tij me Anglinë. 120 ndeshje, 53 gola, por asgjë e fituar. Zhgënjimi më i madh ndodhi në Botërorin e vitit 2010, kur ekipi i drejtuar nga Fabio Kapelo u eliminua nga…

Ramos flet pas disfatës: Anglia një kundërshtar i fortë

Anglia arriti një fitore disi surprizë mbrëmjen e kaluar në fushën e Spanjës, me shfirat 2-3. Pjesa e parë ishte mjaft shokuese për spanjollët e Luis Enrikes, teksa e panë veten në disavantazhin e tre golave, pas dygolëshit të Stërling dhe…

“Je një m**”, mbrojtësi e tepron me fjalët ndaj arbitrit

Anglia arriti të reagonte pas humbjes ndaj kombëtares së Spanjës me një fitore minimale ndaj helvetëve të  Zvicrës, 1-0. Golin e fitores e shënoi Markus Rashford në një sfidë e cila shërbeu më shumë si një test për aktivizimin e lojtarëve…

Vardi zbulon: Si i bëra të heshtnin tifozët e Totenhemit

Xhimi Vardi vendosi të japë dorëheqjen nga Kombëtarja e Anglisë. 31-vjeçari e mbylli eksperiencën me “Tre Luanët” dhe e shpjegoi kështu vendimin e marrë: “Sa vij e po plakem dhe trajneri dëshiron që t’i japi akoma më shumë mundësi lojtarëve…