Sauthgejt publikon listën, i rrëmben Irlandës talentin 20-vjeçar

0

Trajneri i Anglisë, Gareth Sauthgejt, ka bërë të ditur listën me 25 lojtarët e grumbulluar për ndeshjet e kualifikuesve të “Euro 2020” ndaj Çekisë dhe Malit të Zi.

Në listën e “Tre Luanëve” ka vetëm një emër të ri. Bëhet fjalë për mesfushorin e Uest Hem Deklan Rajs, i cili do të ketë në të shkuarën ka luajtur me kombëtaret e grupmoshave të Irlandës, madje dhe me kombëtaren e parë, por vetëm në një ndeshje miqësore, çka i mundësoi ndërrimin e kombëtares.

deklan rajs

20-vjeçari Rajs ka lindur dhe është rritur në Angli në një familje emigrantësh nga Irlanda.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.