Browsing Tag

Bejl

Bejl jashtë grumbullimit, Zidan zbulon arsyen

Mungesa e Gareth Bejl në listën e të grumbulluarve për turneun miqësor “Audi Cup” solli shumë spekulime nga medie të ndryshme në për botë. Fillimisht u fol se uellsiani kishte braktisur skuadrën për shkak vendimit të presidentit Perez për…

Bejl në Kinë? Gafat në Instagram i “vënë kapakun”

Gareth Bejl është pranë transferimit në kampionatin kinez. Sulmuesi uellsian kërkon largimin nga Real Madrid, por asnjë klub evropian nuk pranon të paguajë pagën e lartë prej 17 milionë eurosh në sezon që 30-vjeçari përfiton aktualisht.…

Zidan i befasuar nga talenti japonez, konfirmon një largim

Zinedin Zidan ka dalë në një konferencë për shtyp në kuadër të ndeshjeve miqësore që Real Madrid po zhvillon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Trajneri francez iu përgjigj pyetjeve në lidhje më talentin japonez Takefusa Kubo, si dhe…

Koha e spastrimeve te Reali, 17 lojtarë me valixhe në duar!

Reali i Madrid është padyshim mbreti i merkatos aktualisht, me "Los Blancos" që kanë shpenzuar më shumë se 300 milionë euro për afrimin e pesë lojtarëve. Tashmë në "Bernabeu", duket se ka ardhur koha e spastrimeve dhe lojtarët që janë me…

Nuk ishte Ronaldo problemi, Bejl është një dështim

Kur Kristiano Ronaldo u largua në verë nga Reali i Madridit, Florentino Perez nuk bleu asnjë emër të madh, me një justifikim që kishte logjikë: portugezi u kishte "marrë frymën" lojtarëve të sulmit, duke nisur nga Geret Bejl, i cili u ble…

Largimi i Ronaldos trishton madrilenët, por jo të gjithë…

Kristiano Ronaldo dhe Real Madrid janë ndarë pas një bashkëpunimi 9-vjeçar të mbushur me trofe, për të cilët portugezi ka kontribuuar me një shifër të pabesueshme prej 450 golash. Largimi i “CR7” drejt Juventusit nuk është pritur mirë në…

Junajtid ofron 105 mln euro për Geret Bejlin

“Daily Star” ka raportuar një lajm të bujshëm për merkaton. Sipas së përditshmes britanike, Mançester Junajtid është shumë i interesuar për mesfushorin anësor të Real Madritit, Geret Bejl. Madje, duket se “Djajtë e kuq” kanë bërë një…

Murinjo kërkon me çdo kusht Bejlin, 100 milionë për të

Murinjo i ka drejtuar një lutje të fundit bosëve të klubit për të bërë gjithçka për të sjellë në “Old Trafford” yllin e Realit të Madridit, Garet Bejl. Si rrallë në konferencat e tij për shtyp, Murinjo këtë verë ka qenë i hapur në lidhje me…