PSG ka një zakon të veçantë, “shkarkon” kasafortën për lojtarin e Napolit

0

PSG e ka bërë traditë të blejë më të mirët në botë. Paratë nga Katari kanë sjellë një avantazh të madh në Paris. Kalidu Kulibali është objektivi i radhës për të cilin mund të zbrazet ndonjë llogari bankare e familjes mbretërore.

Mbrojtësi është një nga më të mirët në qarkullim dhe Napoli e vlerëson shumë. Ai ka një klauzolë prej 150 milionë eurosh, që aktivizohet sezonin e ardhshëm. Presidenti De Laurentis e lë atë të shkojë vetëm për një shifër prej më shumë se 100 milionë euro.

“Le Parizien” raporton se klubi francez është i gatshëm t’i japë aq para, çka do të thotë se mbetet vetëm marrëveshja me lojtarin. 27-vjeçarit i duhet të zgjedhë mes klubeve gjigante në Spanjë, Francë apo Angli. Sipas kësaj medie, një transferim në Francë do i pëlqente shumë yllit napolitan. Familja e tij ka dhënë aprovimin për të jetuar në një qytet si Parisi.

during the TIM Cup match between Juventus FC and SSC Napoli at Juventus Arena on February 28, 2017 in Turin, Italy.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.