Browsing Tag

league 1

“Kam shumë punë për të bërë”, goleadori injoron Napolin!

PSG e këtij sezoni nuk ka qenë versioni më i mirë që mund të tregojë një skuadër me aq shumë yje. Francezët po dështojnë vit pas viti për të qenë të suksesshëm në Champions. Edinson Kavani është kthyer për t’i bërë një rezyme të shkuarës në…

Lajm i keq për Interin, ylli i Ligue 1 “injoron” zikaltrit

Nikolas Pepe është një “xhevahirët” që akoma nuk ka dalë nga “miniera”. Për talentin afrikan interesohen një sërë skuadrash. Megjithatë, sipas raportimeve të “L’Equip” ai ka vetëm një dëshirë në mendje. 24-vjeçari i Lile ka objektiv të…

PSG apo Real? Mbape vendos kushtet dhe tregohet i prerë!

PSG ka disa yje në skuadër, që mundohen të shkëlqejnë sa më shumë nga njëri-tjetri. Shifrat tregojnë se lojtari më i mirë në “Parc de Princes” quhet Kilian Mbape. 20-vjeçari është golashënuesi i dytë më i mirë në Evropë pas Mesit dhe…

Junajtid habit, miliona euro De Geas për ta… shitur

De Gea duket i vendosur në qëndrimin e tij për të mos rinovuar me Mançester Junajtid. Portieri spanjoll përfundon marrëveshjen kontraktuale me klubin anglez verën e ardhshme. Zgjatja e bashkëpunimit ka ngecur dhe drejtuesit duhet të…

Liverpul nis merkaton, ofertë faraonike për yllin afrikan

Liverpuli e ka përfunduar festën e titullit dhe tani po mendon për sezonin e ri. Është periudha e nxehtë e merkatos dhe “The Reds” nuk kanë ndërmend të qëndrojnë në vend. Klop dëshiron më shumë opsionë në sulm për të mos u profilizuar vetëm…

Legjenda argjentinase pranë stolit të Marsejës

Rudi Garsia është pranë largimit nga Olimpiku i Marsejes. Ish trajneri i Romës nuk ka bindur në Francë dhe klubi nuk e sheh të arsyeshme të vazhdojë me të. Gabriel Heinze është emri kryesor në listën e francezëve. 41-vjeçari e njeh shumë…

Mbape tremb tifozët, Parisi del me deklaratë zyrtare

Kilian Mbape do të jetë lojtar i PSG edhe për sezonin e ardhshëm. Ylli francez krijoi një “mjegull” rreth të ardhmes së tij në ceremominë e marrjes së çmimit si lojtari më i mirë në Ligën e parë. “Ka ardhur koha të marr më shumë…

PSG një “çarçaf” me largime, në listë dhe ylli i sulmit

Sezoni për PSG ka mbaruar dhe në “Parc de Princes” po bëhen gati për të seleksionuar skuadrën e vitit të ardhshëm. Trajneri Tomas Tuhel dhe drejtori sportiv Henrike po punojnë së bashku për të ndërtuar ekipin e vitit të ardhshëm, por edhe…

PSG nuk i ndahet yllit të Napolit, gati oferta e çmendur

Parisi e ka seriozisht për shërbimet e Alan. Braziliani, që luan për Napolin pëlqehet tej mase nga trajneri Tuhel dhe stafi i tij. Al Kelaifi është gati t’ja plotësojë dëshirën trajnerit gjerman për një shifër prej 60-80 milionë euro.…

Kaja bën “prapa kthehu”, merr fund aventura skozece

Ka zgjatur vetëm katër muaj aventura e Egli Kajës në kampionatin skocez. Mesfushori shqiptar ka ndërprerë huazimin te klubi i Livingstonit dhe është rikthyer te Uimbëlldon. Lajmi është bëri i ditur nga trajneri Ualli Douns. “Nuk e kisha…