Browsing Tag

Kalidu Kulibali

Kulibali: Higuain gaboi, në Napoli ishte Zot

Mbrojtës i Napolit, Kalidu Kulibali, ka dhënë një intervistë për gazetën italiane “Corriere dello Sport”, ku ka diskutuar mbi jetën e tij në Napoli. Mbrojtësi senegalez diskutoi problemet me racizmin, të punuarit me Karlo Ançelotin dhe…

Murinjo tremb Napolin, 100 milionë euro për mbrojtësin

Mançester Junajtid po kërkon një emër të madh për repartin difensiv, ndërsa Zhoze Murinjo e ka ndarë mendjen. Portugezi është i “fiksuar” pas Kalidu Kulibali. Mbrojtësi senegalez është një nga pikat më të forta të Napolit dhe një nga më të

Rinovim te Napoli, De Laurentis blindon një nga yjet e ekipit

Kalidu Kulibali është një nga pikat më të forta të ekipit të Ançelotit dhe një nga qendrat e projektit të klubit. Qënder mbrojtësi i lindur në Francë, por që aktivizohet me kombëtaren e Senegalit, ka rinovuar kontratën me Napolin dhe…