Browsing Tag

Kaká

Rikardo Kaka shijon pushimet, Karolina Dias nuk i ndahet

Disa vite më parë fituesi i Topit të Artë, Rikardo Kaka njoftoi divorcin nga bashkëshortja e tij Seliko. Çifti njihej që prej 17 vitesh dhe ndarja befasoi shumë vetë. Por, pak muaj pas divorcit gjërat u bënë të qarta. Një bukuroshe…

Kaka: Fiton Milani, golat i shënojnë Piatek e Paketa!

Rikardo Kaka është një ndër emrat më të dashur për tifozët e Milanit. Braziliani ka qenë pjesë e kuqezinjve në kohët e lavdishme të “djallit”, teksa në vitin 2007 fitoi dhe “Topin e Artë”. Tashmë, “djaloshi i artë” e ka mbyllur me futbollin…

Kaka në Serie C, Galiani zbulon çmendurinë

Adriano Galiani dhe Silvio Berluskoni i janë rikthyer botës së futbollit. Në shtator të vitit të kaluar  “Fininvest”, kompania e njohur në pronësi të Berluskonit mori pronësinë e klubit të Monzës. Ekipi që militon në Serie C ishte ndër…

Ronaldo, Fenomeni apo Ronaldinjo, Kaka bën zgjedhjen e tij

Braziliani Kaka është një ndër të paktit futbollistë që ka pasur luksin të luajë me Ronaldo Fenomenin, Ronaldinjon dhe Kristiano Ronaldon. Fantazisit, i pyetur së fundmi se kash nga lojtarët që ai ka luajtur me të është i miri, nuk nguron…

San Siro përqafon Kakanë: Milani është në rrugën e duhur

Rikardo Kaka dhe Milani, një dashuri e pavdekshme, e panjollosur as nga aventura e shkurtër madrilene e yllit brazilian, i cili është kthyer tashmë në shtëpi. Dje në San Siron e mbushur si në kohërat e arta Kaka përshëndeti tifozët dhe e…

Kaka rikthehet te Milan, klubi dy çështje për të zgjidhur

Kaka do të rikthehet te Milani. Ylli brazilian do të mbërrijë nesër në zyrat e klubit siç citon “Gazzetta dello Sport”, për të nisur aventurën si zyrtar. 36-vjeçari u shpreh para disa ditësh: “Duhet të studioj, të ndjej terrenin, por në të…

Rrëfehet Kaka: Ky Milan më jep besim, Juve s’ka konkurrencë

Rikardo Kaka po shijon jetën larg fushave të futbollit, por braziliani e di mirë se nuk mund të jetojë pa këtë sport që i ka dhën gjithçka. Momentalisht 36-vjeçari po merr licencën për drejtor sportiv, ndërsa së shpejti do të fillojë edhe…