VIDEO | Suksesi i radhës nga Janis Fejzullai, fitore bindëse në Rusi

Kikboksieri me origjinë shqiptare Janis Fejzullai vazhdon ecurinë e fitoreve. Pasi mbylli me sukses një duel në Zvicër disa muaj më parë, Janis është rikthyer në ring, kësaj radhe në Rusi.

Kikboksieri po merr pjesë në turneun “Tatneft Cup”, një event ky i përvitshëm që zhvillohet në Kazan të Rusisë. Atleti i lindur në Tiranë mundi me vendim unanim kundërshtarin gjeorgjian Jago Genedize.

Në të ardhmen e afërt  Fejzullai shpreson të tregojë veten në eventet e organizateve profesioniste të kikboksit siç janë “K1” dhe “GLORY”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online