Browsing Tag

Ferguson

Solskjaer shkruan historinë, kalon edhe legjendarin Ferguson

Trajneri norvegjez, Ole Gunar Solskjaer është njeriu i momentin në Angli. Numri një i Mançester Junajtid vazhdon të marrë rezultate pozitive dhe në takimin kundër Kristal Palas në transfertë mori një triumf historik sa i takon statistikave.…

Maradona apo Mesi? Legjenda Ferguson i vë “kapakun”

Kush ishte më i miri? Maradona apo Lionel Mesi... Kjo pyetje del hera herës në çdo tavolinë ku mblidhen fansat e futbollit. Sigurisht, në Argjentinë anojnë nga Maradona, pasi “El Pibe de Oro” ka qenë protagonisti i dy triumfeve në Botërorët…

Ronaldo takon “bosin”, dedikim special për të

Kristiano Ronaldo u rikthye në “Old Trafford” mbrëmjen e djeshme pas shumë vitesh. Ishte pikërisht stadiumi ku Ronaldo u prezantua në futbollin e madh, por nuk mund të ishte rritur ndoshta kaq shumë nëse nuk do të kishte pasur një “mësues”…

Ferguson u bind për 45 minuta që Riberi s’vlen

A e dini se në vitin 2006 Frenk Riberi mund të ishte bërë lojtar i Mançester Junajtidit? Po, pikërisht kështu, por trajneri legjendar i “Djajve të kuq”, Sër Aleks Ferguson, nuk u bind. Ai e vëzhgoi nga tribuna francezin, kur ky i fundit po…

Ferguson nuk ndryshon presje: Raiola? Një thes me m**

Sër Aleks Ferguson i thotë gjërat troç, sidomos tani që është larg futbollit aktiv dhe e ka lirinë që të flasë hapur, për gjithçka. Ditët e fundit ish-trajneri legjendar i Aberdinit dhe Mançester Junajtid është pyetur në lidhje me Pol…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online