Ançeloti nis eksperimentet me Hysajn!

Elseid Hysaj ka nisur provat për mbrojtës i majtë… Motivi? Karlo Ançeloti është i bindur se…

Sentamu bashkohet të mërkurën, tre miqësore për bardheblutë

Tirana po bëhet gati për edicionin e ri që pritet me shumë interes. Sot janë bashkuar…

LETRA “3”/ Ozil tërhiqet nga Kombëtarja Gjermane dhe sulmon presidentin e federatës!

Vijon lufta e hapur e futbollistit të kombëtares së Gjermanisë, që ka marrë vendimin për t’i…

Skandali spanjoll, favorizon Barçën dhe zyrtarizon Superkupën në Marok!

Një zgjedhje që do të bëjë të diskutohet gjatë, së paku për faktin që Sevilja kishte…

E bujshme, Milani i telefonon Juves për Higuainin!

Pasi kanë shpëtuar sezonin evropian të Milanit, duke e rikthyer në grupet e Europa League skuadrën…

RAUNDI I TRETË/ Kukësi rrezikon përballjen me Shkëndijën

Kukësi dhe Shkëndija do janë dy skuadrat që na përfaqësojnë në Champions League këtë edicion. Si…

Alla: Rëndësi ka kualifikimi jo loja, uroj të arrijmë grupet

Albi Alla u rikthye titullar në ndeshjen e kthimit me Valetën në Maltë. Qendërmbrojtësi ka komentuar…

Jo vetëm Skënderbeu, por edhe Bylis mbush arkat nga Olainka

Peter Olainka u shit transferua nga Blegjika në Çeki për shifrën e 3.2 milion eurove. Slavia…

“Përforcohet” Tirana, Ze Maria tani buzëqesh

Tirana do të bëjë një paraqitje sa më të mirë në rikthimin në elitë. Skuadra që…

Ozil “vullkan”, u vërsulet mediave, Federatës Gjermane dhe sponsorëve

Mesut Ozil priti gjatë, heshti me shumë nga sa duhej, por sot ka folur dhe i…

“Atletiko mund të fitojë Championsin me Grizmanin”

Antuan Grizman është pa diskutim një nga lojtarët më të mirë në botë. Francezi arriti që…

“Kulibali? Ai është i familjes”

Napoli po përgatitet për edicionin e ri futbollistik dhe e ka bërë të qartë se nuk…

Katastrofë Fetel, Hamilton kthehet i pari i Botërorit

Ka përfunduar dhe gara e Formula1 në Gjermani. Ka bërë mrekullinë Ljuis Hamilton, pasi arriti që…

EKSKLUZIVE/ Partizani kryen goditjen e madhe

“Demat” e kryeqytetit po përgatiten për edicionin e ri dhe drejtuesit po punojnë që ta forcojnë…

VIDEO | Gol i çmendur në Zvicër, “Lenjani&Co.” mbeten të shushatur

Sion e ka nisur kampionatin me tre lojtarë shqiptarë në formacion, por nuk kanë mundur të…

Ronaldo tek Juventus, Nejmar e uron për transferimin

Nejmar ka qenë më shumë se të gjithë në qendër të vëmendjes mediatike, më shumë për…

Rexhinaldo nesër me grupin, azerët shumë të interesuar për Kukësin

Rexhinaldo ishte “dhurata” e presidentit Safet Gjici për trajnerin Armando Cungu pas kualifikimit me Valetën. Tekniku…

Skënderbeu gjen “kopjen” e Berishës, mesfushori mbërrin në Korçë

Skënderbeu është skuadra kampione në fuqi dhe edicionin e ardhshëm synon që të ruajë ritmin e…

E duan Mançesteri dhe Juventusi, kush është gjiganti që “kërcënon” Laçin

Molde të enjten e 26 korrikut do të presë Laçin në shtëpi. Luhet turi i dytë…

Çelsi mendon pasuesin e Hazard, synohet lojtari i Mançester Junajtid

Eden Hazard duket i destinuar për të lënë Çelsin dhe për t’u transferuar në Spanjë, ku…

Ibra vazhdon me të tijat: Do isha bërë president i Amerikës!

Ibrahimoviç është… Ibrahimoviç. Ai nuk di të shënojë vetëm gola në fushën e blertë, pasi është…

Lika trajneri i ri, por ka dy probleme madhore te Vllaznia

Në Shkodër do kërkojnë t’i mbyllin llogaritë në kampionatin e Kategorisë së Parë sa më shpejt…

Fotot me Erdoganin, më në fund flet Ozil: “Si mund t’i mohoj rrënjët e mia?”

Mesfushori i kombëtares gjermane Mesut Ozil ka dhënë deklaratën e parë në lidhje me çështjen Erdogan…

Panuçi mund të qetësohet, ja sa mungon Qaka

Kamer Qaka iu bashkua Steauas së Bukureshtit gjatë kësaj vere dhe dje bëri debutimin në një…

Nejmar: Kritikat janë të ekzagjeruara, merren vetëm me mua

Ylli brazilian Nejmar u përfshi në një stuhi kritikash gjatë Kupës së Botës, pasi ndaj tij…

Guardiola i “vërsulet” Juventusit, ofertë e çmendur për Pjaniç

Mançester Siti është vënë në ndjekje të një mesfushori cilësor për të zëvendësuar gradualisht dyshen e…

Formacioni më i shtrenjtë në Slloveni, dy shqiptarë në të

Maribor në Slloveni është dominues, por vjet nuk u shpall kampion. Klubi që eliminoi Partizanin në…

Klop: Pulisiç më pëlqen, por ka një problem…

Jyrgen Klop njihet për simpatinë e madhe që ka për mesfushorin anësor të Dortmundit, Kristian Pulisiç.…

Presidenti i Lionit jep lajmin e befasues për Fekirin…

Nabil Fekir ishte shumë pranë transferimit tek ekipi i Liverpulit për një shumë rekord, por kalimi…

Huazimi i Hoxhallarit, Tirana merr vendimin final

Refik Halili dhe Ze Maria ishin javën e shkuar së bashku në stadiumin e qytetit të…

Votëbesohet Shevçenko, Henri ofertë nga Anglia

Andrij Shevçenko është një idhull në Ukrainë dhe në Milano. Tashmë ish-sulmuesi është në krye të…

Tare gjen tek Arsenali pasuesin e Felipe Andersonit

Igli Tare i është futur punës për të zëvendësuar brazilianin Felipe Anderson, i cili u shit…

Leonardo projekton dhuratën e parë “big” për Milanin

Milani kërkon një sulmues dhe tanimë me ndryshimet e ndodhura në klub edhe objektivat mund të…

Biseda me Shkëmbin, merkato dhe porta: “zbërthehet” Orges Shehi

  Oreg Shehi ka marrë drejtimin e Skënderbeut, ndërkohë që një ditë më parë u përballe…

Rabiot ka “kartën” fituese, PSG në udhëkryq

Adrien Rabiot ka një dëshirë dhe këtë ua ka shprehur edhe drejtuesve të PSG. Më parë…

Hazard objektivi kryesor i Real Madrid, ka disa arsye

Real Madrid duhet të zëvendësojë Kristiano Ronaldon, që sezonin e shkuar arriti të shënojë plot 44…

Takim për Uzunin, miliona në tavolinë për Laçin

Myrto Uzuni për herë të parë të enjten realizoi një gol në kupat e Europës dhe…

Nis kampionati hungarez, Avdijaj fiton derbin me Latifin!

Edhe në Hungari, kampionati ka nisur dje dhe për Liridon Latifin nuk ka qenë një pasdite…

“Nuk më tremb Ronaldo & Co!”, Veseli gati për Serinë A!

Empoli është duke u përgatitur për rikthimin në Serinë A, teksa ka barazuar në miqësore 0-0…

E akuzojnë për Anti-Futboll, Deshamp u kujton Spanjën e 2010-ës

Franca është shpallur kampione bote, por çuditërisht kritikat për përfaqësuesen e drejtuar nga Didier Deshamp kanë…