Emocionuese/ “E bëra të gjithën vetëm”, thesari i dalë nga Superiorja i turpëroi të gjithë në Europë

0

“Në këtë rrugë unë shkoj, në këtë rrugë u rrita, ëndrrat e mia shpalosen, e bëra të gjithën i vetëm”, me këtë këngë emocionuese vjen një video nga Peter Olainka, ku përmblidhet gjysma e këtij sezoni. E përmbledhur me një fjalë, mund të quhet thjeshtë: “Fantastike”.

Asgjë më shumë dhe asgjë më pak. Peter Olainka, thesari i nxjerrë nga Superiorja që e pa veten duke i shënuar Interit në “San Siro”, që në fund do t’i kushtonte zikaltërve edhe eliminimin. Futbollisti që nuk pati frikë të turpëronte yjet e Barcelonës me driblimet e tij, aqsa Pique do ta tërhiqte nga fanella për të bërë pak xhiro, sepse në tjetër mënyrë nuk mund ta ndalte.

I njëjti u paraqit edhe ndaj Dortmundit, për të fituar vëmendjen e mediave më prestigjoze në Europë. “Po kush është Peter Olainka?”. Një video rreth 5 minuta që i përmbledh të gjitha, ndërsa kënga që e shoqëron ka një mesazh edhe më të bukur: “Jam një ujk i vetëm”. /Sport Ekspres/

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olayinka Peter Oladeji (@olayinka_peter) on

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.