Një “vjedhje” e Juventusit? Sqarohet gjithë situata: Ricoli na e tha vetë, nuk jepen penallti këto raste

0

Juventusi ka barazuar me rezultatin 1-1 ndaj Milanit, pas një penalltie të fituar nga Ronaldo në minutat e fundit. Sulmuesi portugez ka tentuar spektaklin me rrofeshatë dhe topi ka prekur dorën e Kalabrias, që ishte shumë afër në atë moment.

Arbitri ka shkuar për të parë në VAR situatën dhe ka akorduar penalltinë në minutën e 91. Kjo ka sjellë shumë polemika në Itali, të cilat i shton më shumë ish-arbitri italian, Ticiano Pieri. Ky i fundit shprehet se vetë Ricoli u ka thënë se këto raste nuk akordohen si 11-metërsha.

“Prekja me dorë e Calabria nuk mund të jepej penallti. Është një rast i ngjashëm me prekjen me dorë që ka bërë Cerri gjatë ndeshjes Cagliari-Brescia dhe atëherë vetë Ricoli, për këtë rast, tha që është gabim që ta japësh penalltinë”. Pra edhe në këtë ndeshje Milani ka pretendimet e saj për t’u ndier “i vjedhur” në përballjen ndaj Juventusit. /Sport Ekspres/

Rasti që i referohet Ricoli dhe nuk është penallti

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.