Plaku: Shortin e pritëm me ankth, ndeshjen e parë e donim jashtë

  Kukësi vijon përgatitjet me intensitet në Slloveni. Nënkampionët morën të drejtën për të luajtur në…

Danimarka është vetëm Eriksen, Australia i merr barazim shprese

Danimarka e nisi me fitore Kupën e Botës dhe kishte shansin të siguronte që sot kualifikimin,…

Edhe një shqiptar tek Ostende, firmos talenti i Shqipërisë

Duket se Belgjika është dashuruar pas lojtarëve shqiptarë, sepse pas Sindrit Gurit dhe Kristal Abazajt, tashmë…

Mici e mbyll me Skënderbeun, drejt largimit nga Superiorja

Në fillim të muajit qershor Sport Ekspres raportoi se Sabien Lilaj dhe Gledi Mici ishin duke…

Afrim Taku i kthehet futbollit, firmos në divizionin e dytë amerikan

Pas largimit nga Skënderbeu në dhjetor të vitit të shkuar, Afrim Taku nuk u kthye më…

Ahmedi: Për mua ndeshje ndryshe, Partizanin e marrim seriozisht

Mesfushori i Mariborit: Në Europë ka surpriza dhe Partizani ka cilësi. Jemi të përqendruar për ta…

Laska e Prenga nuk dorëzohen: Nuk na trembin qipriotët

Presidenti i kurbinasve ka analizuar kundërshtarin në Ligën e Europës dhe beson te kualifikimi. Edhe trajneri…

Sampaoli, një konferencë vetëm për Mesin: Nuk është ai përgjegjës për gjithçka

Konferenca për shtyp e trajnerit të Argjentinës Horge Sampaoli në prag të sfidës delikate kundër Kroacisë…

Spanja imiton Portugalinë, fitore me dorë në zemër

Kush priste dominim të Spanjës ndaj Iranit, nuk u zhgënjye, por në futboll duhen gola dhe…

Pakult: Gjici do grupet, unë Gavazajn

Trajneri i Kukësit, Peter Pakult ka folur komentuar shortin e Champions-it, në mediat e vendit të…

Luftëtari “sheh” Bordonë, Laçi me rival norvegjez

Nëse kalon turin e parë në Europa League, Luftëtari do të ndeshet me Bordonë franceze në…

Më në fund, Spanja “pushton” kështjellën iraniane

IRAN – SPANJË      0-1 Shënues: Diego Kosta 53′ MBYLLET! FITON SPANJA! 70′ ÇFARË RRËMUJË NË ZONËN…

Kukësi kompleton sulmin, afron boshnjakun Harba

Verilindorët nuk dinë të ndalen në merkato. Ka ardhur dhe prezantimi i nëntë pasditen e sotme.…

LAJMI I FUNDIT: Orges Shehi, zyrtarisht trajner i Skënderbeut

Klubi “Skënderbeu” e ka vendosur tashmë “timonierin” e ri dhe pritet që nga ora në orë…

Gega: E vështirë, por do ia bëjmë ‘hyzmetin’

Debutimi i Skënder Gegës te Partizani do të jetë me një provë zjarri, sepse në Europa…

Uruguai me hap, Arabia Saudite feston për humbjen “dinjitoze”

Një ndeshje e lodhshme, e mërzitshme, që praktikisht u luajt sa për kalendar. Uruguai tepër superior,…

Ronaldo kundër të gjithëve, bie edhe Maroku fatkeq

Falë mbretit Ronaldo dhe falë magjive të portierit Rui Patricio, Portugalia merr fitoren e parë në…

Magani dhe Shehi, dy emra për stolin e Skënderbeut

Daja nuk ka pritur gjatë, por ka qenë dje në Vlorë. Gugash Magani është kandidati i…

Jashtëtokësori Ronaldo tani është mbreti i Europës

Minuta e katërt në ndeshjen kundër Marokut, goli i katërt në Europian për Kristiano Ronaldon, që…

Olsi Rama: Na ra rivali më i fortë i mundshëm

Partizani nuk priste ndonjë short të lehtë në Europa League, por natyrisht përballja me Mariborin është…

Rivali i Luftëtarit/ Histori e shkurtër, por sa shumë suksese!

Ventspils i Letonisë është rivali i Luftëtarit në Europa League, emër jo fort i madh, por…

Rivali i Laçit/ Anorthosis, nga lavdia në errësirë

Anorthosis është klub qipriot nga Famagusta (tani në Larnaka), themeluar në vitin 1911, dhe është rivali…

Maribori i Ahmedit, rekord trofesh dhe eksperiencë e madhe në Europë

Partizani ka peshkuar rivalin më të vështirë të mundshëm në Europa League, sepse Maribori i Sllovenisë…

Gjici: Shorti na kënaq, por buxheti i tyre më i madh se i joni

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, ka komentuar nga Sllovenia shortin e turit tëparë të Champions-it. Numri…

Prishtina në festë, shorti europian është një mrekulli

Nëse nuk avancon as sivjet, Prishtina nuk do t’ia dalë kurrë. Klubi nga Kosova ka pasur…

Shorti i Europa League, buzëqesh vetëm Luftëtari

Është hedhur shorti i turit të parë kualifikues në Europa League dhe Partizani e Laçi kanë…

Përjashtimi nga Europa është realitet, por Milani rrezikon edhe më shumë

Ballafaqimi i Milanit me UEFA-n dje nuk ka prodhuar asgjë të re dhe pozitive për klubin…

Asnjë firmë vlonjate, Daja nuk flet pa mbyllur gjithçka

E çuditshme ajo që ndodhi dje në Vlorë, pasi drejtuesit e Flamurtarit u duk se mbyllen…

Argjentina ndryshon formacionin, Maradona: Po nuk u fut Higuain, është e kotë

Argjentina zhgënjeu në debutim ndaj Islandes dhe trajneri Sampaoli do të bëjë ndryshime taktike dhe në…

Mbyllet epoka Shehi, portieri legjendar lajmëron tërheqjen dhe bëhet gati për rolin e ri

Orges Shehi për realitetin tonë mund të krahasohet me të madhin Xhixhi Bufon, por në ndryshim…

Formacioni i Botërorit pas raundit të parë, Ronaldo dhe Oçoa super

Me sfidën mes Polonisë dhe Senegalit u kompletua xhiroja e parë e ndeshjeve në grupe dhe…

Flamurtari e bën zyrtare, Ilir Daja “vlonjat”

Ishte në ajër prej ditësh dhe sot iu vendos vula: Ilir Daja është trajneri i ri…

Rusia fluturon në turin e ardhshëm, Egjipti largim i trishtë

Ishte grup i lehtë, dakord, por nëse shënon 8 gola në 2 ndeshje, nuk është rastësi.…

Maribor “poker” Kukësit, Pakult teston prurjet e reja

Kukësi është mundur 4-0 në ndeshjen e parë miqësore në Slloveni nga Maribor. Skuadra e teknikut…

Daja te Flamurtari, pas pak zyrtarizimi

Është Ilir Daja trajneri i ri i Flamurtarit dhe pas pak priten firmat dhe prezantimi. Trajneri…

Kukësi vijon merkaton, një kroat në fushë ndaj Mariborit

Kukësi po luan në këto momente ndeshjen e parë miqësore në tokën sllovene ndaj Mariborit. Tekniku…

Kukësi sfidon Mariborin, vendasit në avantazh

  Kukësi, pasi është njohur me kundërshtarin që do të ketë në raundin e parë të…

Dejan Blazhevski pranon, në Superiore me Tiranën

Sulmuesi maqedonas ka gjetur akordin me drejtuesit e klubit bardheblu dhe pritet që nesër të jetë…

Senegali start ëndrrash, Polonia është zhgënjim total

Festë afrikane, Senegali triumfon dhe e nis shkëlqyeshem Botërorin. Pritej një Poloni më e mirë, emrat…

Japonia bën histori, Kolumbia ndërlikon gjithçka

Për herë të parë në historinë e vet Japonia ka arritur të mposhtë një rival nga…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online