VIDEO | Turpërim historik, Benfika “masakron” Sportingun dhe ngre trofeun e radhës

Benfika ka fituar në mënyrë spektakolare trofeun e Super Kupës së Portugalisë duke regjistruar një fitore…

Xhampaolo: S’më intereson rezultati, skuadra luajti mirë

Humbja 1 – 0 ndaj Benfikës nuk e ka shqetësuar aspak trajnerit e Milanit, Marko Xhampaolo.…

VIDEO: Benfika shënon, Milanin e ndëshkon një “ish”

Milani është ndëshkuar nga skuadra e Benfikës në takimin miqësor që po lohet mes tyre. Në…

Milan-Benfika, njihuni me formacionet e sfidës

Milani dhe Benfika do të përballen kundër njëra-tjetrës në një sfidë miqësore sot, që do të…

Nuk kalon testet mjekësore, anulohet shitja e Juventusit

Matia Perin udhëtoi për në Lisbonë për të kryer vizitat mjekësore, që do pasoheshin nga prezantimi…

Benfika “pazar” te Juventusi, Rui Kosta bind 26-vjeçarin

Kampionët e Portugalisë kanë hedhur sytë drejt Juventusit

Jo vetëm Zhoao Feliks, Atletiko blen një tjetër sulmues nga Benfika

Ivan Saponjiç është blerja radhës për Atletikon e Madridit. Sulmuesi ditën e sotme ka përfunduar me…

“Luftë luzitane” për gardianin e Juves, prioritet është Serie A

Me ardhjen e Xhixhi Bufon, i hapet dera largimit të Matia Perin. Ky i fundit nuk…

Hernandez zyrtarisht kuqezi, ka betejë për supertalentin e Benfikës

Milan, me ardhjen e Marko Xhampaolos, pritet të ndryshojë fytyrë në mesfushë. Tekniku i ri pret…

Debate për Zhoao Feliks, Nuno Gomesh: Vlen aq sa u pagua nga Atletiko

Vlerat e transferimeve të lojtareve sa vijnë e rriten. “Çmenduria” e fundit i përket Atletikos së…

Mbyllet telenovela “Feliks”, portugezi firmos sot me ekipin e ri!

Zhoao Feliks është padyshim një ndër emrat më të përmendur të kësaj merkatoje, me 19-vjeçarin që…

E bind Zhorzh Mendesh, Zhoao Feliks zgjedh ekipin e ri!

E bind Zhorzh Mendesh, Zhoao Feliks zgjedh ekipin e ri!

Zhoao Feliks, tre klube të mëdha kanë gati mbi 100 milionë euro

Zhoao Feliks është një nga zbulimet e bukura të këtij sezoni. Sulmuesi i talentuar portugez u…

120 milionë klauzola e Zhoao Feliks? Aspak problem për klubin anglez

Zhoao Feliks është një emrat më të kërkuar në merkato. Të gjithë janë të dashuruar pas…

Sezon fantastik i 19-vjeçarit, ylli i Benfikës me statistika të frikshme

Benfika fitoi titullin e 37-të në fundjavë. “Shqiponjat e Lisbonës” e mbyllën sezonin me 87 pikë,…

VIDEO | Benfika rikthehet te titulli, tifozët e Portos shfryjnë ndaj arbitrave

Benfika është kurorëzuar kampion i kampionatit portugez për të 37-ën herë në histori. Fati i trofeut…

Benfika është minierë talentesh, tre gjigantë në betejë për yllin e mesfushës

Benfika është kthyer në një minierë talentesh, që shihen me shumë kujdes nga gjigantët e futbollit…

Adoleshenti po çmend Europën, Ronaldo jep “bekimin” të vishet bardhezi

Një 19-vjeçar që po çmend gjithë Europën. Zhoao Feliks është shënjestra e radhës e disa nga…

Grizman drejt Gjermanisë, Atletiko gati 120 milionë euro për zëvendësuesin

Pavarësisht mohimeve të shumta, Antuan Grizman pritet të largohet nga Atletiko e Madridit në fund të…

Drejtuesit ushtrojnë të drejtën e blerjes, Joviç zyrtarisht i Ajntrahtit

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Ajntrahti i Frankfurtit ka ushtruar të drejtën e blerjes së…

VIDEO | Gol dhe festim me vëllain, Zhoao Feliks mahnit Portugalinë

Zhoao Feliks vazhdon të tregojë talentin e tij të jashtëzakonshëm ndeshje pas ndeshje. Në ndeshjen e…

“Ma kanë mbushur telefonin plot me foto nudo, por s’më plas fare!”

Zhoao Feliks po përjeton një moment fantastik. 19-vjeçari i Benfikës po kërkohet nga shumë klube të…

Zhoao Feliks ndez shpresën, një mallkim për t’u thyer dhe e ardhmja

Zhoao Feliks është futbollisti i momentit në Portugali dhe jo vetëm. 19-vjeçari i Benfikës shënoi një…

“Sa vite keni pa fituar titullin?!”, sulmuesi replikon me tifozin “armik”

Sportingu i Lisbonës fitoi në shtëpi përballë Benfikës me rezultatin 1-0 në ndeshjen e kthimit të…

Foto nudo nga fanset dhe kartoni 120 milionë euro, Zhoao Feliks i nxjerr të gjitha

Zhoao Feliks është lojtari më i përfolur i muajve të fundit në Portugali. Sulmuesi i Benfikës…

Duel merkatoje midis Bajernit e Totenhemit, synohet talenti i Benfikës

Takimi i së enjtes midis Benfikës dhe Dinamos së Zagrebit tërhoqi vëmendjen e shumë klubeve elitare.…

Junajtid gati të “plaçkitë” Benfikën, investim rekord për dy yjet portugezë

Mançester Junajtid pritet të investojë shuma të çmendura parash në merkaton e verës. Sipas gazetës portugeze…

Lamtumira e dhimbshme e Feher, sot bëhen 15 vite nga tragjedia

Dita e sotme, 25 janari, është një datë që sjell kujtime shumë të hidhura për klubin…

E bujshme | Mihaj te Benfika, transferimi thuajse i kryer

Mbrojtësi i kombëtares kuqezi, Enea Mihaj ka bërë ndeshje shumë të mirë për ekipin grek të…

Spiunazh portugez, Benfika denoncon presidentin e Portos

Një skandal ka prekur futbollin portugez. “Armiqësia” dhe rivaliteti mes Portos dhe Benfikës dihet, por klubi…

Akuzat ndaj Benfikës: Prostituta dhe hotele për arbitrat, e-maile të reja kërcënojnë klubin

Situatë e vështirë dhe e komplikuar për Benfikën. “Shqiponjat e Lisbonës” po akuzohen për korrupsion, duke…

Hames çmend 6000 tifozë, i kujton Benfikës humbjen poshtëruese

Hames Rodrigez ishte një ndër lojtarët më të mirë në fitoren 2-0 të Bajernit në transfertën…

Video | Gafë e çmendur në Selanik, portieri “merr në qafë” PAOK-un

Viti 2018 nuk ka qenë një vit shumë i mbarë për portierët. Këtë mund ta dëshmojnë…

Benfika përforcon mesfushën, braziliani rikthehet në Europë

Benfika godet në merkato duke përforcuar mesfushën. Portugezët kanë arritur akordin me brazilianin Ramirez, i cili…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online