Browsing Tag

Terbuni

Tërbuni i ri, Frroku: Financa të sigurta, gati 6 afrime

Tërbuni nuk dëshiron të jetë një ekip kalimtar në të Parën, ndaj edhe drejtuesit po mendojnë të bëjnë përforcimet e duhura për të përballuar një kampion që pritet të jetë mjaft i luftuar. Synimi është afrimi i lojtarëve që bëjnë diferencën,…

Kërnaja konfirmohet te Tërbuni, premton skuadër dinjitoze

Pas suksesit që arriti sezonin e kaluar në drejtimin e Tërbunit duke e ngjitur nga Kategoria e Dytë në të Parën, trajneri Oltjon Kërnaja, është rikonfirmuar nga drejtuesit e klubit për të qenë në krye të skuadrës për sezonin në vazhdim.…

VIDEO | Devollit i ikën trofeu në fund, triumfon Tërbuni

Tërbuni është shpallur skuadra fituese e Kategorisë së Dytë. Ekipi pukjan triumfoi përballë Devollit në finalen e zhvilluar ditën e sotme në “Tofik Jashari”, Shijak. Koha e rregullt përfundoi barazim 1 – 1 dhe verdiktin e finales e dhanë…

Në Pukë duan mbylljen perfekte, bashkia vendos superpremio

Tërbuni është ngjitur tashmë në Kategorinë e Parë, duke mbyllur me sukses të plotë një sezon fantastik, pasi skuadra e drejtuar nga Oltijon Kërnaja pati një vazhdimësi të admirueshme, duke qenë gjithnjë në krye në një grup shumë të…

Festë te Tërbuni, Devolli dhe Shkumbini luftë deri në fund

Skuadra e Tërbunit ka siguruar matematikisht vendin e parë në Grupin A të Kategorisë së Dytë me fitoren e sotme në transfertë ndaj Tiranës B.  Qëndrimi i klubit pukjan në Kategorinë e Dytë ka zgjatur vetëm një sezon dhe sezoni i ardhshëm i…

Tërbuni merr kreun me goleadë, Gramshi qëndron në ndjekje

Tërbuni fitoi me rezultatin e thellë 8 – 2 ndaj Adës së Velipojës. Fitorja e sotme i jep pukjanëve vendin e parë të tabelës së Grupit A të Kategorisë së Dytë, duke parakaluar Luzin që tani ka dy pikë më pak dhe një ndeshje më shumë.…

Kërnaja: Këtë javë formatohet renditja reale në grup

Skuadra e Tërbunit këtë fundjavë ka një mundësi për të marrë kreun e renditjes në Grupin A. Pukjanët pozicionohen në vendin e 3-të me 34 pikë, 1 pikë më pak se Luzi 2008 e Partizani B, që kryesojnë me nga 35 pikë. Duke qenë se nuk i kanë…

Hap fals i Luzit, Tërbuni dhe Partizani B nuk zhgënjejnë

Janë luajtur sot  ndeshjet e javës së 19-të të Kategorisë së Dytë. Kryesuesit e Luzi 2008 kanë bërë nj? hap flas, duke u ndalur në një barazim pa gola në fushën tyre ndaj Sopotit. Ky barazim është shfrytëzuar nga skuadrat ndjekëse.…

Tërbuni zbavitet ndaj Klosit në miqësoren e fundit

Vetëm 3 ditë pas barazimit në miqësoren kundër Vushtrrisë, Tërbuni ka zbritur sërish në fushë, për një sfidë tjetër miqësore, kundër Klosit. Përballje mes dy ekipesh në grupin A të Kategorisë së Dytë, por diferencat mes tyre janë të…

Tërbuni mposhtet nga Llapi, paraqitje dinjitoze për pukjanët

Tërbuni ka luajtur sot miqësoren e radhës në prag të pjesës së dytë të sezonit, që do të nisë në mesin e muajit shkurt. Skuadra e drejtuar nga Oltijon Kërnaja ka sfiduar Llapin e Podujevës në Parkun Olimpik në Durrës, një rival superior…

Tërbuni bën goditjen finale, firmos me një “ujk” goli

Tërbuni nuk ndalet, sepse ashtu si kishte paralajmëruar trajneri Oltijon Kërnaja para pak ditësh, firma me sulmuesin Eriol Merdini (11 gola për Spartakun e Tiranës në fazën e parë) nuk do ishte e fundit në merkaton e janarit. Klubi…

Në Pukë i bëjnë gjërat si duhet, firmos një golashënues

Tërbuni i Pukës e mbylli pjesën e parë të sezonit në krye të renditjes për grupin A, me një pikë më shumë se Gramshi e Luzi. Një ecuri mjaft pozitive për skuadrën e drejtuar nga trajneri Oltijon Kërnaja, por rivaliteti është si kurrë…

Tërbuni merr kreun, Maliqi dhe Shkumbini nuk gabojnë

Janë luajtur sot ndeshjet e javës së dhjetë të Kategorisë së Dytë. Në Grupin A ose siç njihet ndryshe si Grupi i Veriut. Tërbuni ka marrë i vetëm kreun e tabelës pas fitores në trasnfertë ndaj Partizanit B me rezultatin 3 – 1. Fitorja më e…

Tërbuni i ri, skuadër cilësore dhe ndryshim në drejtim

Rënia nga Kategoria e Parë, mes polemikave, e tronditi keq Tërbunin, duke bërë që trajneri Kreshnik Krepi të jepte dorëheqjen, edhe pse u mendua gjatë. Gjithsesi, klubi pukjan ka rinisur punën këtë muaj dhe është riorganizuar, duke…

Tërbuni plot halle, rrebesh nga qielli e frikë nga arbitrat

Tërbuni u mund javën e shkuar në Kavajë dhe ishte një ndeshje ku skuadra pukjane pati ankesa të shumta në lidhje me gjykimin. Një penallti kundër dhe në përgjithësi vendime mjaft të dyshimta kanë alarmuar drejtuesit e Tërbunit, që po shohin…

Tërbuni në hall, Saliaj drejt largimit

Pukjanët janë në hall, pasi mesfushori Donald Saliaj është pranë largimit prej Tërbuni. Mesfushori organizator ikën për arsye personale dhe për trajnerin Kreshnik Krepi është një humbje e madhe. 24-vjeçari luan prej katër sezonesh në…

Sfida e re e Tërbunit, të evitojë largimin e titullarëve

Surpriza e madhe e grupit A të Kategorisë së Parë këtë sezon kanë qenë Egnatia e vendit të dytë dhe Tërbuni i vendit të katërt. Skuadra pukjane meriton një përgëzim të veçantë, sepse operon me vështirësi financiare e me stërvitje larg…