Browsing Tag

Ranieri

Ranieri: Nuk mund ta refuzoja rikthimin në shtëpi!

Roma zyrtarizoi ditën e sotme në krye të stolit, Klaudio Ranierin, për të cilin, është një rikthim ardhja në kryeqytet. Kujtojmë, tekniku e ka drejtuar Romën në vitin 2009 deri në vitin 2011. Pas zyrtarizimit, Ranieri foli shkurtimisht për…

Zyrtare: Ranieri trajner i Romës deri në fund të sezonit

Roma shkarkoi trajnerin Di Françesko ditën e djeshme, vendim që u fut menjëherë në fuqi dhe trajneri italian u largua. Klubi verdhekuq nuk ka vonuar dhe ka zyrtarizuar menjëherë pasuesin e Eusebio Di Françeskos. Bëhet fjalë për italianin…

“Dilly ding, dilly dong” nuk funksionoi, shkarkohet Ranieri

Të gjithë e mbajmë mend deklaratën e Klaudio Ranierit kur drejtonte Leister Sitin. Atë vit që “Dhelprat” u shpallën kampionë të Premier Ligës, Ranieri i bëri të gjithë për vete, jo vetëm për suksesin që pati me skuadrën e tij në fushën e…

Sherr për një penallti, Ranieri: Desha ta vrisja!

Ndodh shpesh që futbollistët të grinden për një penallti apo për një faull, mjafton të kujtojmë dy sherrxhinjtë Kavani e Nejmar te PSG. Ka raste kur gjithçka kalohet lehtë sepse fitorja ishte siguruar, por ka edhe raste kur sherri në fushë…

“Tradhtojnë” tifozët e Lester, Ranieri mbetet pa statujë

Klaudio Ranieri e ka shkruar emrin në historinë e Lesterit, teksa arriti të fitonte titullin në Premier League. Me arritjen e bërë normalisht që ka fituar zemrat e të gjithë tifozëve. Gjithsesi dy prej tyre ndërmorën një nismë, por që nuk u…

Ranieri i jep fund pushimeve, trajneri qëndron në Francë

Klaudio Ranieri pritet të konfirmohet në krye të bankinës së skuadrës së Bordosë. Tekniku italian i cili sezonin e shkuar drejtoi Nantën është zgjedhja përfundimtare e drejtuesve të klubit francez. Posti i lënë bosh nga uruguaino Gus…

Ranieri tenton mrekullinë e radhës, e rinis nga Nanta

Ish-trajneri i Lester Sitit, Klaudio Ranieri, është zyrtarisht trajneri i ri i Nantës. Klubi i Ligës 1 ka marrë një leje speciale nga Liga franceze për të punësuar italianin, i cili është 66 vjeç, ndërsa në Francë trajnerët lejohen të…

Ranieri: Nuk e prisja kurrë shkarkimin

Klaudio Ranieri ka folur për herë të parë në lidhje me shkarkimin e tij nga Lester Siti, duke rrëfyer se ishte një lajm shokues për të, që e befasoi jashtëzakonisht, pasi u largua vetëm 9 muaj pasi fitoi titullin në Premier Ligë.…

Vardi: Nuk e pushova unë Ranierin, po më kërcënojnë

Një ndër heronjtë e sezonit të shkuar, që i dha Lester Sitit titullin kampion, Xhejmi Vardi tashmë ka frikë për sigurinë e vet dhe të familjes së tij. Sulmuesi anglez deri para një muaji ishte në piedestal, por tashmë është kthyer në armik…

Ranieri, falënderime dhe ndarje e ftohtë me lojtarët

Klaudio Ranieri ka vizituar për herë të fundit ambientet stërvitore të Lesterit, ku ka boshatisur raftet e tij dhe ka takuar lojtarët, të cilët i drejtonte deri para pak ditësh. Pak fjalë, falënderime për të gjithë, sepse Ranieri është…

Vardi, letër e hapur për Ranierin

Pushimi nga puna i Klaudio Ranierit nga Lester Siti mbetet tema e ditës në Angli dhe të gjithë janë kundër vendimit të klubit, ndërkohë që nën akuzë janë edhe lojtarët, që mendohet se i kanë bërë puç trajnerit italian. Kundër…

Ranieri: Ëndrra ime vdiq dje

Klaudio Ranieri mbetet një zotëri i vërtetë, në të mirë e në të keq. Ka pritur në qetësi, nuk ka protestuar pas pushimit nga puna te Lestër Siti, ndërsa sot ka lëshuar deklaratën e parë, pa mëri e pa shfryrje nervash. "Dje ëndrra ime…

Mbaron përralla angleze, Lesteri tradhton Ranierin

Përralla e Lesterit tashmë ka përfunduar. Mbrëmë vonë, drejtuesit e “dhelprave” kanë vendosur në mënyrë të beftë që të shkarkojnë Klaudio Ranierin, trajnerin protagonist të atij kalërimi të jashtëzakonshëm të sezonit të shkuar, në të cilin…