Browsing Tag

Fiorentina

Juventusi tregon forcën, merr me “dhunë” yllin italian

Ardhja e një pronari si Roko Komiso ja ka vështirësuar jo pak Juves punën për të sjellë në Torino një yll si Federiko Kieza. Presidenti i klubit vjollcë u shpreh se nuk kanë nevojë për para dhe do që ta mbajë xhevahirin e skuadrës.…

Fiorentina merkato te Milani, synon zbulimin e Montelës

E ardhmja e Patrik Kutrones me Milanin është në dyshim. Kontrata i përfundon në vitin 2023, por konkurrenca e madhe në sulm mund të ndikojë në largimin e tij. Piatek është i paprekshëm, ndërsa Xhampaolo po mendon t’i japë një shans edhe…

Më shumë se një ide, Baloteli pranë rikthimit në Serie A

Të gjithë tifozët e Fiorentinës janë kuriozë të shohin ekipin që do të ndërtojë Roko Komiso. Ambiciet e presidentit të ri janë të mëdha. Ideja e fundit e tij quhet Mario Baloteli. Sulmuesit italian i përfundon kontrata me Marsejën ditën…

Pasuesi i Ramsej, Arsenali piketon francezin e Serie A

Arsenali thuhet se ka i bërë një ofertë zyrtare Fiorentinës për transferimin e mesfushorit francez, Xhordan Veretut. 26-vjeçari ka bërë një sezon mbresëlënës për skuadrën vjollcë dhe disa skuadra janë vënë pas tij. “L’Equipe” raporton se…

E ardhmja e Kiezës, presidenti i ri thotë fjalën e fundit!

Fiorentina është e gatshme të dyfishojë rrogën e Federio Kiezës, në mënyrë që të bindë sulmuesin të qëndrojë për një tjetër sezon, raporton Gazzetta dello Sport. Juventusi dhe Interi janë shumë të interesuar për blerjen e 21-vjeçarit, me…

Presidenca e re ndikon në merkato, Kieza “prangoset”

Familja Dela Vale e shiti klubin e Fiorentinës dhe presidencën e klubit vjollcë e mori biznesmesni Roko Komiso. Ky i fundit foli për mediat italiane sot, ku më shumë u ndalua tek e ardhmja e yllit të skuadrës, Kieza: "Unë jam shumë i…

Kieza është novela italiane e radhës, Fiorentina vendos

Federiko Kieza është xhevahiri më i çmuar axurr. 21-vjeçari këtë vit me Fiorentinën na ka treguar se është një nga talentet më më cilësorë të Serie A dhe jo vetëm. Inter, Juventus dhe Bajern duan shërbimet e tij. Mediet italiane shkruajnë…

Kieza i shumëkërkuar, ylli i Fiorentinës pranon largimin

Federiko Kieza do të largohet nga Fiorentina këtë verë në kërkim të një eksperience të re, por dëshira e tij është që të qëndrojë në Serie A. 21-vjeçari ishte kapiten i Fiorentinës këtë sezon, ku ka bërë paraqitje të shkëlqyera. Kieza…

Pranë marrëveshjes, Fiorentinën e merr një miliarder

Ky sezon rezultoi i errët për Fiorentinën. Ekipi vjollcë gjatë pjesës së dytë të sezonit ishte pranë një rreziku të madh, që konsistonte me rënien nga Serie A. Fatmirësisht arritën të mbijetonin, duke përfunduar të 16-tët. Mungesa e…

Montela: Jemi ekip mazokist, por sot meritonim barazimin

Vinçenco Montela ka grumbulluar një rekord negativ prej pesë humbjesh dhe një barazimi që prej momentit që erdhi në krye të stolit të Fiorentinës, duke zëvendësuar Stefano Piolin. Në intervistën e dhënë për “DAZN”, trajneri i ekipit…

E ardhmja e Kiezës, trajneri Montela flet hapur

Trajneri i Fiorentinës, Viçenzo Montella ka folur për mediat para ndeshjes kundër Sasuolos, ku përveç takimit në fjalë, foli edhe për të ardhmen e yllit të skuadrës, Federiko Kieza. Sulmuesi italian kërkohet me ngulm nga skuadra e…

Bajerni përvesh mëngët, gati oferta e parë për Kiezën

Skuadra e Bajernit të Mynihut u eliminua nga Champions League që në fazën e 1/16-ve nga Liverpuli, duke humbur në të dyja sfidat përballë anglezëve. Si pasojë, te bavarezët kanë filluar të mendojnë për t’u përforcuar në sezonin e ardhshëm.…

Fiorentina “pa tifozë”, ultrasit me protesta masive!

Largimi i Stefano Piolit dhe emërimi i Monteles, mungesë transparence, klub që vetëm shet dhe nuk mban asnjë lojtar, shpenzon shumë pak, nuk lufton për asgjë serioze: Këto arsye kanë bërë që tifozët e Fiorentinës të organizohen dhe të bëjnë…

Fiorentina nuk humbet kohë, zyrtarizohet trajneri i ri

Stefano Pioli dha dorëheqjen nga Fiorentina gjatë ditës së djeshme. Palët u ndanë keq dhe nuk munguan polemikat dhe thumbimet mes tyre. Megjithatë, klubi nga Firence nuk ka humbur kohë dhe ka gjetur trajnerin e ri. Ai është Vinçenco…

Humbja e fundit fatale, Fiorentina mbetet pa trajner

Humbja e fundit ka qenë fatale për të ardhmen e trajnerit të Fiorentinës, që u mposht në shtëpi përballë Frozinones. Stefano Pioli ka dhënë dorëheqjen, ndërsa drejtuesit duhet të gjejnë trajnerin e ri. 53-vjeçarit i përfundonte kontrata…

Juve do me patjetër Kiezën, Fiorentina i vendos kushtin

Federiko Kieza kërkohet prej kohësh nga Juventusi. Italiani ka mrekulluar kampionët e Italisë me talentin e tij të padiskutueshëm. Fiorentina e di që ka në gjirin e saj një “thesar” dhe do mundohet të marrë maksimumin nga ylli i saj. Në…

Mbledhje emergjente te Fiorentina, pritet shkarkimi i Piolit

Humbja ndaj Frozinones nuk është përjetuar aspak mirë nga drejtuesit e klubit të Fiorentinës. Në një komunikatë të lëshuar para pak orësh, njoftohet se kupola drejtuese e klubet të takohet për të marrë një vendim të rëndësishë. Sipas…