Browsing Tag

Etrit Berisha

Konfirmohet Gjimshiti, Etrit Berisha në “ajër”

Roma-Atalanta, e orës 20:30, është sfida përmbyllëse e javës së dytë në Serie A. Një takim që pritet të jetë i luftuar, pasi skuadra nga Bergamo ka treguar vlera vitet e fundit, si dhe kampionatin e nisi me një fitore 4-0 nda Frozinones.…

Lila bind Berishën, Atalanta ka në dorë gjithçka

Etrit Berisha po kërkohet me ngulm nga Lila. Klubi francez ka në listën e tij disa alternativa, por objektivi kryesor është portieri i kombëtares sonë. Gjithsesi, për të arritur tek ai duhet bindur Atalanta. Bergameskët e kanë nxjerrë në…

Dy milionë euro larg Etrit Berishës, Lilë ka edhe plan B

Etrit Berisha është kthyer në një çështje tek Atalanta. Klubi italian kërkon të shesë portierin dhe çmimi i është vendosur “gardianit” të Shqipërisë. Klubi nga Bergamo kërkon plot 7 milionë euro dhe së fundmi një ofertë i është bërë nga…

Etrit Berisha, ofertë nga kampionati francez

Kur dukej se Etrit Berisha do të vazhdonte qetësisht karrierën tek Atalanta, ku është ambientuar shumë mirë dhe është një lojtar kyç, nga Italia vjen një lajm i bujshëm. Lila, klubi i njohur francez, kërkon të blejë portierin kuqezi dhe…