Browsing Tag

Etrit Berisha

Berisha: Nuk bëmë ndeshje të keqe, episodet na ndëshkuan!

Etrit Berisha foli pas ndeshjes ndaj Turqisë, ku u shfaq dukshëm i mërzitur për humbjen. Gardiani ynë foli për sfidën si dhe për shishet e tifozëve të hedhura në fushë. “Është e vështirë të thuhet, mirëpo menduam që e përgatitëm lojën…

Berisha në formë, tani rinisin edhe zërat e merkatos

Etrit Berisha mund të largohej nga Atalanta gjatë verës, por klubi italian nuk hoqi dorë nga shërbimet e tij për faktin e thjeshtë se nuk i erdhi oferta e duhur. Edhe Lila në Francë ngulmoi për shërbimet e portierit të kombëtares sonë.…

Berisha nuk e lëshon katërkëndëshin, probleme për Gjimshitin

Atalanta luan në transfertë kundër Empolit të dielën prej orës 15:00, ndërkohë që në fushë nga minuta e parë pritet të jetë sërish portieri Etrit Berisha. “Gardiani” i kombëtares ka rifituar vendin në formacion dhe me paraqitjet e mira që…

Interi sfidon Atalantën, Berisha dhe tradita kundër Ikardit

Interi do të ketë mesditën e sotme një transfertë mjaft të vështirë në Bergamo. Ekipi i Spaletit do të kërkojë të vijojë ecurinë fantastike në kampionat, ku fiton prej shtatë ndeshjesh radhazi. Gjithashtu një fitore e zikaltërve do të vinte…

Lajm i mirë për Berishën, sërish titullar me Atalantën

Atalanta udhëton nesër drejt Bolonjës për t’u përballur me vendasit e Filipo Inzagit. Trajneri Gasperini ka folur në konferencën për shtyp, duke konfirmuar Etrit Berishën në formacionin titullar. “Do të luajë Berisha”, shprehet shkurt…

Berisha shfrytëzon rastin, vlerësime pozitive në Itali

Etrit Berisha mori mundësinë e tij tek Atalanta dhe e shfrytëzoi në maksimum. Portieri i kombëtares u rikthye titullar në ndeshjen që skuadra nga Bergamo fitoi 3-0 kundër Parmës. Vlerësimet për të pas ndeshjes ishin pozitive. Vetë…

Shansi i Berishës, titullar kundër Parmës

Atalanta përballet nesër kundër Parmës dhe synimi i ekipit bergamask është vetëm fitorja. Djemtë e Xhanpiero Gasperinit vijnë nga fitorja e thellë me rezultatin 1-5 kundër Kievos në transfertë, ndërsa trajneri i Atalantës është ndalur dhe…

Hysaj rikthehet titullar, Strakosha është i paprekshëm

Serie A luan javën e dhjetë dhe sikurse dihet janë disa shqiptarët që luajnë në elitën e futbollin italian. Por jo të gjithë do të jenë në fushë për skuadrat e tyre. Nesër prej orës 15:00 Atalanta përballet me Parmën dhe Gasperini sërish…

Llogaritë e Berishës: Ju tregoj si kualifikohemi

Etrit Berisha u aktivizua për 90 minuta gjatë miqësores me Jordaninë, duke u rikthyer në rolin e titullarit. Portieri i Atalantës ka folur në konferencën për shtyp, duke folur për miqësoren e së mërkurës dhe ndeshjen me Izraelin në Nations…

Gasperini i lëkundur, Etrit Berisha e pëson

Etrit Berisha nuk po kalon një moment të mirë tek Atalanta. Portieri i kombëtares në verë u tentua të shitej nga klubi italian, që donte për kartonin e tij rreth 5 milionë euro. Asnjë klub nuk bëri një ofertë serioze dhe në fund mbeti në…

Konfirmohet Gjimshiti, Etrit Berisha në “ajër”

Roma-Atalanta, e orës 20:30, është sfida përmbyllëse e javës së dytë në Serie A. Një takim që pritet të jetë i luftuar, pasi skuadra nga Bergamo ka treguar vlera vitet e fundit, si dhe kampionatin e nisi me një fitore 4-0 nda Frozinones.…

Lila bind Berishën, Atalanta ka në dorë gjithçka

Etrit Berisha po kërkohet me ngulm nga Lila. Klubi francez ka në listën e tij disa alternativa, por objektivi kryesor është portieri i kombëtares sonë. Gjithsesi, për të arritur tek ai duhet bindur Atalanta. Bergameskët e kanë nxjerrë në…

Dy milionë euro larg Etrit Berishës, Lilë ka edhe plan B

Etrit Berisha është kthyer në një çështje tek Atalanta. Klubi italian kërkon të shesë portierin dhe çmimi i është vendosur “gardianit” të Shqipërisë. Klubi nga Bergamo kërkon plot 7 milionë euro dhe së fundmi një ofertë i është bërë nga…

Etrit Berisha, ofertë nga kampionati francez

Kur dukej se Etrit Berisha do të vazhdonte qetësisht karrierën tek Atalanta, ku është ambientuar shumë mirë dhe është një lojtar kyç, nga Italia vjen një lajm i bujshëm. Lila, klubi i njohur francez, kërkon të blejë portierin kuqezi dhe…