Browsing Tag

Serxho Ramos

Bejl ndan Realin në dy kampe, Ramos kundërshton Modriç

Garet Bejl ka shkaktuar shumë debate. Siç raportohet nga mediet spanjolle, edhe lojtarët e ekipit kanë hapur një debat në lidhje me largimin e uellsianit. Aktori kryesor është Serxho Ramos. Kapiteni është krah klubit. Këtë vendim ai e…

Martohet Serxhio Ramos, ndalohen fëmijët dhe… celularët!

Serxho Ramos më datë 15 qershor do të jetë zyrtarisht një burrë i martuar. Mbrojtësi do të kurorëzojë me martesë lidhjen disavjeçare me Pilar Rubio, me të cilën ka edhe tre fëmijë. Ylli i Realit dëshiron që atë ditë të gjithë t’ja dedikojnë…

Çmenduria e Ramos, zëvendëson Jezusin në pikturën e famshme

Përgjithësisht futbollistët mundohen të shfaqin vetëm atë që bëjnë në fushën e lojës dhe e mbajnë të fshehur jetën private si diçka të vyer, që i intereson vetëm atyre. Në fakt kanë të drejtë, por ndryshe ndodh me Serxho Ramos. Kapiteni i…

Plas te Reali, sherr mes dy yjeve të skuadrës

Sa vjen e përkeqësohet situata te Real Madrid. Së fundmi media spanjolle “AS”, raporton se në stërvitjen e së shtunës pati një konflikt fizik midis kapitenit Ramos dhe brazilianit Marselo. Konflikti filloi për një arsye qesharake. Sipas…