Guardiola u dha leksion, tek Arsenali të gjithë i vihen kundër Xhakës

Humbja 0-3 ndaj Mançester Sitit ka sjellë reagime të ndryshme nga fansat e “topçinjve”, por edhe nga medie prestigjioze në Angli, në shkrimet e të cilave fajtori më i madh për humbjen është mesfushori Granit Xhaka.

“Mirror” në përmbledhjen e ndeshjes shkruan se Xhaka ishte lojtari më i dobët dukë e vlerësuar me notën katërt për topat e shumë të humbur dhe kontributin e pakët në mbrojtje.

Ndërsa të shumtë kanë qenë fansat, që me anë të rrjeteve sociale i kanë kërkuar trajnerit Unai Emeri ta ulë në stoli lojtarin me origjinë shqiptare dhe të vendosë në formacionin titullar, mesfushorin e blerë gjatë merkatos së verës Lukas Torreira.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online