Browsing Tag

Trashi

Rama: Nuk ka çështje “Trashi”, sot treguam karakter!

Drejtori i Partizanit, Olsi Rama, foli për gazetarët e pranishëm në “Selman Stermasi” pas ndeshjes me Karabakun, ku u shpreh: "Siç e kam thënë dhe më përpara, në letër janë një ekip më i fortë se ne. Vlerën që e kanë, janë tre herë më të…

Aliji merr ftesën, Reja duhet të zgjedhë “planin B”

Këtë të hënë trajneri i kombëtares shqiptare, Edi Reja, do zbulojë 23  futbollistët e grumbulluar për dy ndeshjet kualifikuese të “Euro 2020” ndaj Islandës dhe Moldavisë. Disa prej ftesave të para kanë filluar të bëhen publike nëpër mediet…

Ftesa në kombëtare, Telushi ka një mesazh për Trashin

Lorenc Trashi dhe Bruno Telushi kanë një raport që e tejkalon fushën e lojës. Dy lojtarët e Partizanit shihen shpesh duke kaluar kohën sëbashku edhe jashtë ambienteve sportive. Ftesa e Trashit për në kombëtaren shqiptare ka bërë që…

Ndryshime te Shqipëria, Trashi në kombëtare

Lorenc Trashi më në fund është pjesë e kombëtares. Mbrojtësi i Partizanit ka bërë një sezon të mirë deri më tani dhe është shpallur dhe futbollisti më i mirë në Superiore, megjithatë ftesa kuqezi pati munguar për të. Refuzimi që Lenjani i…

“Qyteti është i kuq!”, Trashi ndez derbin e kryeqytetit

Mbrojtësi i Partizanit, Lorenc Trashi do të jetë mungesa e madhe e derbit të kryeqytetit që do të luhet të premten. Numri 19 i të kuqve plotësoi numrin e kartonëve përballë Flamurtarit dhe nuk do të jetë në dispozicion të Gegës për sfidën…

Pasuesi i Agollit, gjashtë kandidatë për Panuçin

Kristian Panuçi u kritikua jo pak për lënien jashtë të kapitenit të kombëtares Ansi Agolli. Tekniku italian i shtyrë nga 36 vitet që mëngjarashi ka mbi shpinë dhe nga fakti që nuk po luante më rregullisht në Azerbaixhan vendosi t’i mbyllë…

Trashi rrezikon derbin, Disiplina e kalon në “sitë”

Lorenc Trashi dhe nervozizmi i tij, një hall më vete për Partizanin, që u mund në Vlorë dhe duhet të bëjë llogaritë me ndonjë dënim të mundshëm të një prej lojtarëve të vet më të rëndësishëm. Që pas ndeshjes në Vlorë ishte e qartë se…

Trashi me skuadrën… si tifoz, Hoxha gëzon “demat”

Sot do të luhet dhe ndeshja e fundit e javës së 10-të mes Partizanit dhe Skënderbeut. Në “Selman Stërmasi” pritshmëritë janë të mëdha për sfidën ku do të luajnë vendi i parë dhe vendi i dytë. Skuadrat kanë mbërritur në të ënjtën kohë në…

Trashi bën tjetër mungesë, garanci për Hoxhën e Telushin

Lorenc Trashi duket se është kthyer në një çështje te Partizania. Gramshioti nuk është paraqitur as ditën e sotme në stërvitje, duke krijuar një paqartësi të madhe, pasi ende nuk ka një reagim nga ana e klubit për situatën. Ashtu sikurse u…

Trashi nervoz, veprim i çuditshëm pas ndeshjes

Lorenc Trashi rinovoi kontratën me Partizanin vetëm pak ditë më parë dhe sot zbrit në fushën e blertë si kapiten i “demave”. Mbrojtësi i majtë konsiderohet si një futbollist me shumë vlerë dhe nga më të rëndësishmit tek kryeqytetasit, por…

Partizani luan “tenis” ndaj Tomorit

Aventura e Partizanit në Kupat e Europës ishte e shkurtër, pasi shorti vendosi që ta përballte që në raundin  parë të Europa Leagues me ekipin e Mariborit. Pas aventurën në Europë tekniku Gega vendosi që skuadra të grumbullohet në Elbasan…

Trashi si mbrojtës i majtë, a do të funksionojë lëvizja?

Mesfushori u kthye në mbrojtje në ndeshjen kundër Kamzës. Ai nuk e bën për herë të parë mbrojtësin e majtë, por duhet parë nëse do të ketë sukses kjo lëvizje E dini se kush është një nga frazat më monotone dhe të pavërteta në futboll?…

Kukësi superofertë Trashit, Partizani e “prangos”

Dalja e mundshme e një lojtari cilësor në treg është një lajm i bujshëm për çdo ekip, sidomos ato të kreut, që kanë edhe financat e duhura. Për këtë arsye, “bomba” te Partizani, me sherrin Starova-Trashi, aktivizoi së pari Kukësin. Sport…

Trashi: Starova gënjen, më ka ofenduar rëndë

Drama e fundit te Partizani lidhet me sherrin absurd mes Sulejman Starovës dhe Lorenc Trashit në Antalia, pasditen e djeshme. Zëvendësim gjatë miqësores kundër Berliner AK, një debat që degjeneroi në ofendime mes njëri-tjetrit dhe lojtari…

Trashi e mbyll kampionatin duke refuzuar ndërrimin

Partizani barazoi në Korçë, duke e mbyllur i dyti këtë kampionat, por nuk ishte ndonjë arritje për t'u festuar. Jo vetëm kaq, sepse pati edhe tension, me mesfushorin Lorenc Trashi që u grind me stafin drejtues. Në momentin e…

Të kuqtë në sulm: Rivalët e kanë “autostradë” titullin

Kryefjala e këtyre ditëve ka qenë ndeshje ndërmjet Skënderbeut dhe Vllaznisë që ka përfunduar me rezultatin 4-3, në favor të korçarëve. Një fitore që nuk është pritur aspak mirë në kampin e kuq, por edhe në atë verilindor. “Demat” kanë…

Trashi: Vllaznia e sikletshme, kam frikë euforinë!

Në konferencën e zakonshme për shtyp në prag të ndeshjes së fundjavës, mesfushori i Partizanit Lorenc Trashi ka folur për sfidën kundër Vllaznisë, por edhe për garën e nxehtë për titull. “Vllaznia gjithmonë ka rezultuar një kundërshtar i…

Partizani humbet dy titullarë para Luftëtarit

Ndaj Luftëtarit trajneri Starova nuk do të ketë në dispozicion dy lojtarë për shkak se kanë plotësuar numrin e kartonëve. Kjo u ndodhi Trashit e Torasës në ndeshjen me Skënderbeun, kur gjyqtari Koçi u tregoi kartonin e verdhë, që i…

Trashi: Loja nuk është prioritet në ndeshje të tilla

Mesfushori i Partizanit, Lorenc Trashi, ishte ndër protagonistët e fitores së Partizanit kundër Skënderbeut. Duke folur në Supersport, ai pranoi se fitorja ishte tepër e rëndësishme, krahasuar me lojën. “Jam ndjerë shumë mirë si mbrojtës…

Partizani me dy lojtarë në kombëtare, Trashi surpriza?

Një lajm i mirë ka qarkulluar ditën e djeshme në ambientet e klubit të Partizanit. Burime brenda klubit, por edhe pranë mesfushorit Lorenc Trashi, flasin për një thirrje të tij të mundshme nga ekipi kombëtar. Mesfushori 24-vjeçar ka bërë…

Trashi: Shpresoj të ketë diçka në merkato

Mesfushori i Partizanit, Lorenc Trashi, ka folur pas ndeshjes me Korabin. Ai ka folur edhe për merkaton ku shpreson të ketë diçka reale, referuar lajmit të “Sport Ekspres” se për futbollistin ka pëlqim nga Red Bull Salzburg.  …