Browsing Tag

Swansea

Lëvizje te Junajtid, blerja e re është një i panjohur

Mançester Junajtid ka shumë punë para këtë merkato. Drejtuesve të klubit më të madh në ishull i duhet të ristrukturojnë gati gjithë organikën. Megjithëse mbrojtja është thembra e Akilit, Solskjaer i nis blerjet nga mesfusha. Daniel Xhejms…

VIDEO | Përmbysje e çmendur, Siti shokon Suonsin e Celinës

Mançester Siti ka triumfuar 2-3 në fushën e Suonsit, duke përmbysur disavantazhin e dyfishtë vetëm në minutat e fundit. Për skuadrën uellsiane, aktivizohet shqiptari Bersant Celina, i cili edhe gjeti rrugën e rrjetës, duke shënuar një…

VIDEO | Celinën nuk e ndal as stoli, tjetër gol me Suonsin

Bersant Celina nuk di të ndalet. Mesfushori, i cili aktivizohet me Suonsin në “Championship”, ka gjetur rrjetën përsëri ditën e sotme, teksa ka shënuar golin e dytë të sfidës ndaj Bolton. Në këtë ndeshje, 22-vjeçari erdhi nga stoli, por kjo…

Çmenduri angleze, 700 paundë për të shoqëruar lojtarët

Prindërit në Angli mund të surprizojë fëmijët e tyre me një dhuratë shumë të veçantë. Skuadrat e kampionatit anglez ofrojnë paketa speciale, ku çdokush që ka mundësi mund të paguajë për ta bërë fëmijën e tyre pjesë të vogëlushëve që…

Siti shet Celinën, sulmuesi kryen testet mjekësore

Klubi i “Championship” në Angli, Suonsi, në prag të nisjes së kampionatit, ka bërë 2 goditje të reja në merkato. Bersant Celina dhe Beri MekKei janë futbollistët më të rinj të ekipit uellsian. Besart Celina sezonin e kaluar u aktivizua…

Zyrtare, Renato Sançes përfundon te Suonsi

Duhej të ishte fenomeni i ri i futbollit botëror, por Renato Sançes te Bajerni nuk ia doli mbanë. Klubi bavarez shpenzoi miliona për t’ia marrë Benfikës, duke e reklamuar si yllin e së ardhmes, por tashmë Renato Sançes përfundon në huazim…