Zyrtare, Renato Sançes përfundon te Suonsi

0

Duhej të ishte fenomeni i ri i futbollit botëror, por Renato Sançes te Bajerni nuk ia doli mbanë. Klubi bavarez shpenzoi miliona për t’ia marrë Benfikës, duke e reklamuar si yllin e së ardhmes, por tashmë Renato Sançes përfundon në huazim në Uells.

Mesfushorin e kërkonin shumë klube dhe ishte shumë pranë Milanit, por kërkesat e larta të Bajernit dhe fakti që klubi bavarez nuk e lëshonte pa klauzolën e detyrimit të blerjes për të paktën 40 milionë euro, bëri që kuqezinjtë të tërhiqeshin.

Tani Bajerni ia jep Suonsit, me klubin e Premier Ligës që ka zyrtarizuar huazimin 1-vjeçar. Shpresa e Bajernit është që Renato Sançes të shpërthejë në Premier Ligë, për t’u kthyer më i pjekur në Gjermani, ose të paktën për t’u shitur aq sa u ble.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online