Berisha: SPAL të ndjekë shembullin e Atalantës

Etrit Berishën sezonin e ardhshëm do e shohim të veshur me fanellën e SPAL. Gardiani i…

Berisha e mbyll në Bergamo, mbetet në Serie A

Aventurës së Etrit Berishës te Atalanta i ka ardhur fundi. Humbja e vendit të titullarit dhe…

VIDEO | Fitore në frymën e fundit, një portugez nderon Napolin

Një gol i Mario Ruit 2 minuta nga fundi i dhuroi fitoren Napolit në transfertën e…

Kasano: Juventusi e kërkon vetë, ja pse urrehet nga të gjithë

Juventusi nuk ia doli të shmangte humbjen përballë Spalit në transfertë. Maks Alegri ruajti titullarët pushim…

Mihajloviç shpërthen ndaj Juves: Nuk kanë turp, nuk u plas fare!

Në Itali lufta për titull ka vdekur prej kohësh, ndërsa sytë janë te gara për vendin…

VIDEO | Juvja shtyn festën për në shtëpi, i ndëshkon një 37-vjeçar

Juventusi pësoi humbjen e dytë në kampionat, ndërsa Spali siguroi një fitore të artë për mbijetesën.…

VIDEO | Lojtari pranon simulimin, VAR akordon penallti për SPAL-in

Lacio është kthyer kokulur nga transferta në Ferrara ndaj SPAL-it. Ekipi vendas mori tri pikët falë…

VIDEO | Napoli shumë i fortë për Romën, Fiorentina nuk e nderon… Batistutën

Napoli ka arritur të fitoja përballjen spektakolare kundër Romës në “Olimpico”. Karlo Ançeloti e nisi ndeshjen…

VIDEO | Ranieri nuk e shëron Romën, Spali mposht verdhekuqtë

Romën duket se nuk e shëron as Klaudio Ranieri. Ekipi kryeqytetas është mposhtur pasditen e sotme…

Spaleti: Ky është Interi i vërtetë, nuk flas më për Ikardin

Trajner i Interit, Luçiano Spaleti, ka folur për “Sky Sports” pas fitores së ekipit të tij…

VIDEO | Udineze zhyt Bolonjën, Kualiarela “fshin” Spalin dhe kap Ronaldon

Janë mbyllur tre sfidat e Serie A, të programuara për t’u luajtur në orën 15:00. Udineze…

Çfarë kaosi në Serinë A: VAR anulon golin për SPAL dhe jep penallti për Fiorentinën!

Që VAR ka ndryshuar historinë e futbollit modern, këtë tashmë e kemi kuptuar të gjithë, por…

VIDEO | “Poker” përballë Spalit, Fiorentina nuk përmbahet

Fiorentina ka zhvilluar një ndeshje shumë të bukur dhe ka arritur të sigurojë fitoren në transfertën…

Hysaj drejt largimit? Napoli gjen zevëndësuesin

Elseid Hysaj nuk po kalon një moment të mirë te Napoli dhe e ardhmja e shkodranit…

VIDEO | Milani dhe Higuain zhbllokohen, Donaruma monumental

Milani më në fund është rikthyer te fitorja, duke triumfuar 2-1 ndaj Spali në “San Siro”,…

VIDEO | “Poker” i Lacios, Strakosha me shokë parakalojnë Milanin

Lacio është rikthyer te fitorja, duke lënë pas krahëve humbjen e hidhur kundër Interit. Djemtë e…

VIDEO | Bie Roma, Spal i jep leksion në “Olimpico”

Pas tre fitoreve radhazi Roma është mundur në shtëpi nga Spali me rezultatin 0-2. Skuadra e…

Atalanta fundoset, Spal është pas Juves!

Është Spal anti-Juventusi! OK, humor, e dimë të gjithë që nuk ka për të ndodhur kjo…

Punime në kohë rekord, Serisë A i shtohet një stadium modern

Në Itali ankohen shpesh se infrastruktura është për të ardhur keq dhe kjo është arsyeja pse…

Seria A hap dyert për Alban Hoxhën

Një lajm i bujshëm, por që natyrisht ka nevojë për verifikim, pasi dihet që është kohë…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online