VIDEO | Fitore në frymën e fundit, një portugez nderon Napolin

Një gol i Mario Ruit 2 minuta nga fundi i dhuroi fitoren Napolit në transfertën e Spalit. Pjesa e parë nuk dhuroi gola, ndërsa emocionet ishin ruajtur për 45 minutëshin e dytë.

Braziliani Alan shënoi një gol të bukur pas pasimit të Junes, ndërsa vendasit reaguan në fund. Spal fitoi një penallti në minutën e 84-ët, që u kthye në gol nga Petanja. Ekipi i Ançelotit reagoi dhe kaloi përsëri në avantazh.

Mbrojtësi portugez lëshoi një të majtë të fortë dhe vulosi fitoren e ekipit të tij. Ky trepikësh e ngjit Napolin në kuotën e 76 pikëve dhe objektivi është arritja e 80 pikëve, kur kanë mbetur edhe dy ndeshje deri në fund.

Spal-Napoli 1-2
(Petanja (pen) 84’ / Alan 49’, Mario Rui 88’)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online