Browsing Tag

Solari

Solari thuajse i larguar, Perez befason me zgjedhjen e tij

Santiago Solarit nuk i kanë mbetur edhe shumë ditë në krye të Real Madrid. “Los Blancos” u eliminuan brenda një jave nga Kupa e Mbretit, Champions League dhe humbja në “Santiago Bernabeu” ndaj Barcelonës i nxori përfundimisht jashtë garës…

Reali pezullon Iskon, “MARCA” zbulon debatin me Solarin

Problemet te Reali nuk po kanë fund. Pas sherrit midis Ramos e Perez, situatës kritike me Marselon që kërkon largimin prej muajsh dhe “prapësive” të Gareth Bejl, shtohet edhe një polemikë tjetër për skuadrën “Los Blancos”. Fantazisti…

Solari: E dhimbshme të eliminohesh kështu

Santiago Hernán Solari nuk e fshehu zhgënjimin për humbjen e thellë ndaj Barcelonës në kthimin e gjysmëfinaleve për Kupën e Mbretit, duke e pranuar se Real Madridi në këtë moment nuk ka forcë për të shënuar me lehtësi, si në të shkuarën.…

“Boll më”, Marselo shkund Realin dhe kërkon largimin

Mbrojtësi brazilian Marselo po përjeton një nga momentet më të errëta të karrierës së tij. Futbollisti 30-vjeçar ka humbur vendin në formacionin e Real Madrid, pasi trajneri Santiago Solari preferoi të luajë që nga minuta e parë me të riun…

Solari: Ekipi ka pësuar lodhje, besoj ende te titulli

Humbja ndaj Zhironës ka qenë një goditje shumë e fortë për aspiratat e Real Madrid për titullin kampion. Trajneri i “Los Blancos”, Santiago Solari e ka justifikuar paraqitjen e skuadrës së tij, duke vënë gishtin te lodhja e madhe fizike e…

Solari bën ironikun: Tani e morët vesh kush është Benzema!

Karim Benzema po përjeton një formë të shkëlqyer, teksa ka shënuar pesë gola në tre ndeshjet e fundit. Trajneri i Real Madrid, Santiago Solari e shfrytëzoi këtë formë të mirë, për t’iu kundërpërgjigjur gazetarëve, të cilët prej muajsh nuk i…

Plas te Reali, Solari lë jashtë grumbullimit yllin e skuadrës

Shumë tifozë te Real Madrid janë befasuar kur kanë parë se në listën e lojtarëve të grumbulluar për takimin ndaj Romës mungonte emri i mesfushorit spanjoll Isko. E përditshmja spanjolle “MARCA”, raporton se nuk kemi të bëjmë me një dëmtim,…

Solari: Eibar tregoi këllqe, nuk ishim në nivelin e tyre

Santiago Solari provoi për herë të parë shijen e humbjes si trajner i Real Madrid në trasnfertën ndaj Eibarit. Skuadra baske pati një dominim të frikshëm gjatë të gjithë takimit dhe rezultati 3 – 0 është mëse i merituar. Në përfundim të…

Zyrtare / Shkarkohet Lopetegui, e pason një argjentinas

Real Madrid ka njoftuar para pak minutash shkarkimin e trajnerit Hulen Lopetegui. Tekniku bask largohet nga kjo detyrë katër muaj pas emërimit, që solli dhe shkarkimin e tij të parakohshëm nga posti i trajnerit të kombëtares spanjoll vetëm…