Browsing Tag

Sidibe

Një kampion bote në Liverpul, arrihet akordi

Klubet angleze vazhdojnë të tregojnë fuqinë financiare në tregun e transferimeve të futbollistëve. Skuadra nga qyteti i Liverpulit, Everton, ka shpenzuar 86 milionë euro deri më tani për të siguruar shërbimet e lojtarëve si Fabien Delf,…

Trashi e Sidibe “përforcimet”, tani sytë edhe nga Vajushi

Partizani e Teuta përballen mes tyre javën e ardhshme, ndërkohë që në të dyja ekipet ka nga një rikthim të rëndësishëm. Kështu, për trajnerin Skënder Gega i gatshëm do të jetë mbrojtësi i majtë Lorenc Trashi. I pezulluar për ndeshjen derbi…

Rokadë dhe sytë nga Vajushi, Shkëmbi mendon për Skënderbeun

Teuta u shkëput nga dy vendet e kreut fundjavën e hskuar, duke pësuar një humbje përballë Luftëtarit me rezultatin minimal 1-0. Në sfidën përballë gjirokastritëve, Shkëmbi bëri pa shërbimet e kapitenit Tefik Osmani, i cili ka qenë një ndër…

Sidibe: Kthesa vjen me Kukësin, Europa nuk diskutohet

Lansinet Sidibe vjet ishte pjesë e Flamurtarit dhe bëri një kampionat mjaft të mirë. Mesfushori kaloi në verë te durrsakët dhe është një nga lojtarët kryesorë të formacionit të Shkëmbit. Futbollisti nga Guinea pranon se Teuta po kalon një…

Vjen edhe zyrtarizimi, Sidibe në elitë

Lansinet Sidibe do të luajë edhe sezonin e ardhshëm në Kategorinë Superiore. Mesfushori nga Guinea është marrë nga Teuta në huazim, pasi durrsakët e kanë bindur klubin e Besëlidhjes. “Klubi zyrtarizon marrëveshjen me lojtarin Lansinet…

Akord me Sidibe, mesfushori mbetet në Superiore

Lansinet Sidibe ka gjetur ekipin e ri dhe do të mbetet në Kategorinë Superiore. Mesfushori ishte kthyer te Besëlidhja pas huazimit te Flamurtari sezonin e shkuar. Lojtari nga Guinea u kërkua nga disa klube të elitës së futbollit shqiptar.…

Superiorja mbetet thatë, Sidibe humbja e madhe?

Lansinet Sidibe vjet për herë të parë u aktivizua në Kategorinë Superiore. Besëlidhja e huazoi mesfushorin te Flamurtari dhe në Vlorë ai ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm, teksa luajti në të gjitha ndeshjet si titullar, me përjashtim…

Sidibe ende pezull, shumë zhurmë për asgjë

Lancinet Sidibe është nën kontratë me Besëlidhjen, që vjet e huazoi në Kategorinë Superiore mesfushorin me tipare mbrojtëse. Te Flamurtari ishte një nga shtyllat e formacioni dhe për të ka pasur interesim nga disa klube. Në Lezhë…

Rikuperohet mbrojtësi, Teuta sytë nga Atanda-Sidibe

Teuta do të luajë një ndeshje miqësore të dielën me Gjilanin, ndërkohë që trajneri Bledi Shkëmbi me lojtarët vijojnë përgatitjet për sezonin e ri futbollistik. Durrsakët po punojnë të qetë në Ohër, ndërkohë që ka edhe një lajm të mirë për…

Zyrtare, Sidibe prezantohet në Vlorë

Ashtu si ishte paralajmëruar në mesditë nga Sport Ekspres, Flamurtari ka siguruar shërbimet e talentit të Besëlidhjes, Lansinet Sidibe. Mesfushori difensiv, 20 vjeç, ka qenë në Vlorë sot me përfaqësuesit e tij dhe pas bisedimesh të…

Flamurtari merr edhe dy “xhevahirët” e Besëlidhjes

Flamurtari po kompletohet gjithnjë e më shumë dhe tashmë trajneri Shpëtim Duro ka kthyer në realitet premtimin e bërë para disa javësh: skuadra do të ribëhet nga e para, që në fillim të korrikut, dhe duket se do të jetë gati për fillimin e…