Browsing Tag

Shtubina

Shtubina i papërmbajtshëm, zbulon të ardhmen

Ndriçim Shtubina njoftoi mbylljen e bashkëpunimit me skuadrën e Laçit disa ditë më parë dhe sot, ka gjetur skuadër të re. 32-vjeçari ka nënshkruar me Vllazninë, duke u rikthyer pas dy sezonesh në Shkodër. Shtubina u aktivizua për dy…

Shtubina donte Vllazninë, tani sulmon Gjokën

Ndriçim Shtubina iku me polemika nga Vllaznia verën e shkuar, ndërsa pas dështimit të aventurës te Kukësi priste një thirrje nga Vllaznia. Nëse Cungu nuk u mundua ta mbante në verë, edhe Ernest Gjoka nuk e ka konsideruar të nevojshëm tani,…

Shtubina e mbyll vitin me ekip të ri, firmos për Laçin

Ndriçim Shtubina e mbylli para pak ditësh aventurën e shkurtër të Kukësi, duke u larguar me zhgënjim, pas gjysmë sezoni ku luajti pak dhe nuk pati mundësi të tregonte sa vlente. Ish-kapiteni i Vllaznisë pranoi pa bërë llafe ndarjen me…

Shtubina-Kukësi, detajet e fundit

Ndriçim Shtubina është shumë pranë firmës me Kukësin. Mesfushori shkodran është te zyrat e Kukësit, së bashku me menaxherin Elton Marini. Të dy po studiojnë detajet e kontratës së ofruar nga Kukësi, para firmave.

Zbulohen dy arsyet që ndajnë Shtubinën nga Vllaznia

Shumë zhurmë, shumë deklarata, por asnjëherë nuk u kuptua qartë pse Shtubina po ikën nga Vllaznia. Ditën e djeshme kapiteni shkodran sqaroi vetëm se ishin disa probleme të vogla dhe nuk po merrte përgjigje nga klubi, por sot më në fund vetë…

Shtubina në treg, në horizont edhe Kukësi

Ndriçim Shtubina i dha një sinjal të fortë sot Vllaznisë, duke postuar një mesazh të qartë largimi në Facebook, edhe pse pak më vonë deklaroi se “telefonin e ka të hapur, drejtuesit e Vllaznisë ta kontaktojnë po të duan”. Menjëherë klube…

“Shtubina të sillet si profesionist!”

Administratori i Vllaznisë ka reaguar, pas deklaratës së mesfushorit për probleme me klubin. Kuqeblutë duan të afrojnë edhe një portier Gaspër Marku Mungesat në seancat stërvitore të Vllaznisë e kanë vënë kapitenin kuqeblu Ndriçim…

“Revoltë” te Vllaznia, Shtubina nuk duron më

Burime jo zyrtare bëjnë të ditur se kapiteni, por edhe ekipi, kërkojnë rrogën e muajit maj. Mesfushori prej dy ditësh nuk ka dalë në stërvitje Gaspër Marku Situata tek Vllaznia nuk duket të jetë e qetë. Shqetësimet në këtë rast vijnë…

Shtubina thumbon Vllazninë: U kënaqëm me pushime!

Kapiteni i Vllaznisë e thotë shumë qartë: Po presim të fillojmë stërvitjen brenda kësaj jave, sepse po shkon vërtet shumë vonë Gaspër Marku Edhe pse për momentin vëmendja në qytetin verior të Shkodrës, ashtu si në të gjithë vendin,…