ZYRTARE/ Shtubina ndahet me Vllazninë: Shpresoj të më zëvendësojnë me Mesin!

0

Ndriçim Shtubina largohet nga Vllaznia! Lajmi i bujshëm është bërë zyrtar nga vetë futbollisti i njohur, i cili me një postim të shkurtër në Facebook i ka dhënë fund historisë së tij te Vllaznia, ndoshta përfundimisht në karrierë.

Kapiteni 30-vjeçar, i cili vetëm në dy sezone nuk ka luajtur në Shkodër, duke shkuar në Korccë në sezonin 2008/2009 dhe në Vlorë në 2011/2012, ka qenë pikë kyçe e Vllaznisë në 4 sezonet e fundit, duke luajtur ccdo sezon mbi 30 ndeshje si titullar dhe duke shënuar 23 gola në Superiore vetëm në 4 sezonet e fundit, mjaft të vështirë për Vllazninë.

Prej ditësh Shtubina nuk dilte në stërvitje dhe nëse në fillim u mendua një bojkot për një pagë të prapambetur nga sezoni i shkuar, më pas vetë Shtubina ka sqaruar se ka pasur disa probleme me drejtuesit.

U mendua se do të gjendej një zgjidhje, por sot vjen “bomba” e shkodranit, i cili njofton shkurt: “Nga ky moment, jam futbollist i lirë. Shpresoj që Vllaznia të blejë Mesin në vendin tim”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online